Škoda Auto

Škoda potvrdila stěhování Superbu z Česka. Místo toho posílí výrobu SUV

Škoda potvrdila stěhování Superbu z Česka. Místo toho posílí výrobu SUV
Zdroj: Škoda Auto

Příští generace Škody Superb už se nebude vyrábět v české továrně v Kvasinách, ale přesune se do Bratislavy. Automobilka v pátek potvrdila rozhodnutí, o kterém se diskutuje už několik dní. Podle vedení společnosti tím Škoda Auto získá dostatečnou kapacitu pro zvýšení objemu výroby oblíbených SUV Kodiaq a Karoq i pro budoucí výrobu dalšího modelu.

Škodovka přijde o výrobu modelu Superb, kterou od roku 2023 převezme slovenská továrna Volkswagenu v Bratislavě. Nějakou dobu se spekulovalo i o stěhování ziskového modelu Kodiaq do Německa, ten ale podle vyjádření automobilky zůstává v Česku a dál se bude vyrábět v Kvasinách na Rychnovsku, stejně jako jeho následník. Rozhodnutí má být dlouhodobé.

O přesunu Superbu rozhodl mateřský koncern Volkswagen, který tak chce konsolidovat výrobu, dostat na jedno místo příbuzné modely a naplno tak vytížit jednotlivé fabriky. "Přesunem výroby příští generace modelu Superb ze závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy uvolní Škoda Auto v České republice kapacity naléhavě potřebné pro růstový plán značky," uvedla v pátek česká automobilka.

"Tím vytvoříme podmínky pro další expanzi naší značky při současném zachování vysoké ziskovosti," komentoval plány koncernu předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer s tím, že rozhodnutí týkající se vytíženosti koncernových závodů vítá.

Související obsah

Škodovka kapacity využije pro navýšení objemu výroby SUV Karoq a Kodiaq i pro další chystaný model. "V této souvislosti bylo rozhodnuto vyrábět také příští generaci modelu Škoda Kodiaq i nadále v Kvasinách," potvrzuje mluvčí mluvčí závodů Kvasiny a Vrchlabí Martina Gillichová. "Kapacity, které se brzy uvolní, společnosti umožní zvýšit výrobu modelů SUV, po nichž je velká poptávka, a navíc umožní v Kvasinách vyrábět další model značky Škoda. K tomu je třeba zdůraznit, že zákazníci díky celkově rozšířeným výrobním kapacitám získají výhodu v podobě kratších dodacích lhůt," dodává.

Škodovka dostala od Volkswagenu i nové úkoly. Dál se bude starat alespoň o vývoj Superbu a kromě přípravy jeho další generace převzala také vývoj nové generace vozů střední třídy pro hlavní značky celého koncernu.

Související obsah

Česká značka navíc bude zodpovědná za aktivity celého koncernu VW na dalších (mimo)evropských trzích. K regionu Indie jí Volkswagen dal na starosti také Rusko a severní Afriku.

Související obsah

"Považuji za důležitý signál, že značka Škoda v koncernu Volkswagen převezme ještě větší odpovědnost. Vedle regionu Indie budeme v budoucnu řídit také růstové trhy v Rusku a v regionu severní Afriky. Skutečnost, že vedení koncernu nám svěřilo tyto úkoly, zdůrazňuje velkou důvěru ve schopnosti zaměstnanců společnosti Škoda Auto,“ doplnil Schäfer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události