BMW

Vypadá jako bobr? BMW úporně brání svoje současná "divná" auta

Vypadá jako bobr? BMW úporně brání svoje současná "divná" auta
Zdroj: BMW Group

Bavorská automobilka BMW spustila zvláštní kampaň na obranu svého chystaného elektrického SUV iX. Reaguje v ní i na kritiku dalších nových modelů, které jsou podle mnohých moc divné, chladné a dokonce ošklivé - i díky obrovským maskám chladiče, které nahradily tradiční "bavorácké" ledvinky.

Vždyť to vypadá jako zuby bobra nebo veverky. Tak komentují někteří kritici vzhled elektromobilu BMW iX. Nové čelní masky moderních bavoráků jsou konzervativním fanouškům německé značky trnem v oku už delší dobu. A nejmodernější SUV, které se právě chystá na sérivou výrobu, jejich kritický názor jen potvrdilo - nutno uznat, že bobří zuby jeho příď fakt připomíná.

SUV iX má být vlajkovou lodí elektrické éry BMW. Pod kapotou má 500 koní, na jedno nabití ujede přes 600 kilometrů. Design je však minimálně zvláštní.

"Vypadá jako nízkorozpočtový sci-fi film z osmdesátek."


"Nemůžete dělat elektromobily tak, aby vypadaly jako normální auta?"


"Tak chladné a sterilní, kde je srdce?"


"Ještě pořád děláte auta pro normální lidi?"


"Tohle není BMW!"

To jsou některé další komentáře, které se objevily na sociálních sítích. Také výbava je podle kritiků přehnaná, když auta stejně nemůžou létat…

Automobilka na tvrdou kritiku reaguje po svém. Rozjela kampaň na obhajobu svého modelu a vlastně i dalších moderních "bavoráků".

Ve videu zveřejnila všechny zmíněné komentáře, pod nimi ukazuje iX v tom nejlepším světle a vychvaluje přednosti nového modelu. Lidé, kteří ho v klipu řídí, veškeré zobrazené "hejty" pohrdavě přehlížejí - podívejte se sami:

BMW vysvětluje, že definuje budoucnost a změnu. Kritici podle automobilky nejspíš mají strach z neznámého a přestali být přístupní novým věcem. V ústředním mottu kampaně jim vzkazuje, aby byli otevřenější: "Jaký je tvůj důvod nezměnit se?" Kampaň rozjela i na svém webu, kde vysvětluje výhody elektromobility a samozřejmě trpělivě obhajuje i nový vzhled.

Podle BMW současná podoba modelu iX ještě není definitivní, nicméně SUV už prezentuje na fotkách a videích z výroby i ze silnic. Na trh má dorazit zhruba za rok.

Související obsah

Auto postavené na zcela nové modulární platformě je nabušené technologiemi. Luxusnímu interiéru dominují obrovské displeje s úhlopříčkou 12,3 a 14,9 palce. Zvenku zaujmou obří kola a pak samozřejmě ty ledvinky….

Související obsah

Pod kapotou budou dva elektromotory o celkovém výkonu 500 koní (370 kW). SUV s nimi zrychlí z nuly na stovku za méně než 5 vteřin. Udržitelným způsobem vyráběná baterie má umožnit dojezd přes 600 km a rychlonabíjení na 80 % kapacity za méně než 40 minut. Deset minut nabíjení má stačit na 120 km jízdy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události