Škoda Auto

VIDEO: Nahlédněte pod pokličku. Tak se montuje nejoblíbenější české auto

Bestseller značky Škoda z linky v hlavním v závodě v Mladé Boleslavi sjíždí už víc než 20 let. Automobilka za tu dobu vyrobila přes 7 milionů octávií. Podívejte se na záběry přímo z montáže. Ne stejné lince se ještě letos rozjede výroba elektrického SUV Enyaq.

Čtvrtou generaci svého bestselleru vyrábí česká automobilka na modernizované montážní lince ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Denně z ní vyjede 1150 hotových vozů modelu Octavia. Škodovka zprostředkovává podrobný pohled na jejich montáž prostřednictvím krátkého videa.

Česká automobilka nedávno v rámci rozsáhlé přestavby vytvořila předpoklady pro to, aby souběžně s modelem Octavia s konvenčním spalovacím motorem vyjížděly ze stejné linky i elektromobily Enyaq iV. Denně jich bude až 350.

Související obsah

"Možnost vyrábět paralelně vozy na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) je v rámci celého koncernu jedinečná. Tímto způsobem může Škoda Auto naprosto pružně reagovat na poptávku po jednotlivých modelových řadách," říká mluvčí Škodovky Kamila Biddle.

Související obsah

Ve výrobě automobilka intenzivně sází na pomoc moderních robotů. Ty přebírají práce, které jsou po zaměstnance fyzicky náročné. Automobilka musela upravit celou konstrukci budovy a technologie pro dopravu dílů tak, aby vyhovovaly hmotnosti vozů s čistě bateriovým elektrickým pohonem a montovaných komponentů. Do nutných stavebních úprav investovala přes 800 milionů korun.

Související obsah

Novodobá Octavia je první model značky Škoda kompletně vyvinutý pod křídly koncernu Volkswagen. Výroba první generace byla zahájena v polovině 90. let minulého století a zatím poslední čtvrtá generace měla premiéru vloni v listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události