Škoda Auto

O tomhle se nemluví: Zvláštní verze Enyaqu, kterou Škoda drží v tajnosti

O tomhle se nemluví: Zvláštní verze Enyaqu, kterou Škoda drží v tajnosti
Zdroj: Jan Richtr

Když Škodovka na začátku září pyšně představovala nové elektrické SUV Enyaq, neprozradila všechno. Objevují se špionážní snímky, na kterých nový model vypadá poněkud jinak. Co to na nás Škodovka chystá?

Škoda Enyaq je první model tuzemské automobilky postavený na bázi modulární platformy MEB určené pro elektromobily koncernu VW. Při premiéře upoutal výrazným designem, pozornost přitahovala obzvláště nová maska Crystal Face osvětlená 130 LED diodami, obrovská kola a další vyladěné detaily.

V základní verzi, která míří do prodejte za 1 059 900 korun, diody i obrovská kola chybí. To Škodovka nijak nezdůrazňuje, ale ani netají.

Jedna verze Enyaqu přesto zatím v tajnosti zůstává. Objevila se však na špionážních snímcích, i když jen s kamufláží či zakrývací plachtou. Přesto je patrné, že nejde o klasický Enyaq. Záď se prudce svažuje a působí výraznějším dojmem. Auto je nižší a robustnější.

Fotky (najdete je ve fotogalerii na konci článku) tak jednoznačně potvrzují, že Enyaq vyjede i v úpravě ve stylu kupé. Očekávat ho můžeme nejspíš na jaře.

Související obsah

Křížence SUV a kupé zpopularizovaly prémiové značky, teď je to velmi moderní varianta i u relativně levnějších aut. Právě díky sportovnějšímu, dynamičtějšímu vzhledu.

I Škoda Kodiaq mimochodem dostala agresivnější tvary díky verzi GT, která je ale určená pouze pro čínský trh v režii společnosti Shanghai-Volkswagen.

Elektircký Eynaq by měl míti v kupé verzi velmi podobné parametry, jako klasická varianta. Kvůli nižší zádi se ale zmenší prostor pro zavazadla, který bude mít i vyšší nakládací hranu.

Enyaq bude zatím dostupný ve čtyřech verzích, které se liší pohonem, kapacitou baterií a také výkonem:

V základní verzi 60 iV bude mít pohon zadních kol, lithium-iontovou baterii s kapacitou 62 kWh a výkon 132 kW. Na jedno nabití má ujet až 390 km.

Enyaq 80x iV má výkon 195 kW a RS iV o výkonu 225 kW. Obě varianty mají dva elektromotory, které ženou všechna čtyři kola. Enyaq RS má mít zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,2 vteřiny a maximální rychlost 180 km/h.

Související obsah

Pokud byste si chtěli nový Enyaq prohlédnout z blízka, máte do konce září možnost navštívit muzeum Škodovky v Mladé Boleslavi. Automobilka tam umístila speciálně upravený kousek - nultý kus z limitované edice 1895 vozů Founders Edition, připomínající položení základů současné automobilky vizionáři Václavem Laurinem a Václavem Klementem právě v roce 1895.

Vůz v atraktivní černé barvě s měděnými dekorativními prvky a výrazným zadním spoilerem zaujal v rámci stálé expozice muzea první pozici v sekci Evoluce. Zároveň je začleněn do krátkodobé výstavy "S tradicí do budoucnosti", která připomíná milníky 125 let existence automobilky. Enyaq v úvodní Founders Edition stojí 1,38 milionu korun.

Podívejte se na špionážní snímky Enyaqu ve verzi kupé, které pořídil fanoušek české značky Jan Richter při testování v Mladé Boleslavi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události