Krimi

Policie svolává auta se stočenými tachometry, na Liberecku řádil gang

Kriminalisté z Liberce prověřují podvodné prodeje ojetých automobilů – nejčastěji původem z Dánska a Německa, inzerovaných na internetových portálech. Auta mají stočené tachometry, a to i o stovky tisíc kilometrů. Už se přihlásilo přes deset podvedených. Bude jich ale zřejmě mnohem víc.

Na začátku je líbivý inzerát na auta, nejčastěji z koncernů Volkswagen a Audi. Skvělá cena, nájezd do dvou set tisíc kilometrů a servisní knížka deklarující pravidelný servis. Realita je ale úplně jiná. Auta mají ve skutečnosti najeto i 2x tolik, servisní knížka je fiktivní a pravidelné servisní kontroly na autech neprobíhaly.

Samotný prodej aut funguje podle opakujícího se scénáře. Na odlehlá místa přijíždí člověk, který je údajným náhradníkem za skutečného majitele, protože ten z nějakých důvodů nemá čas přijet. Prodejce má ale s sebou už předvyplněnou kupní smlouvu. A protože auto vypadá zdánlivě pěkně, podvod je zpečetěn podpisem smlouvy a předáním peněz.

Související obsah

„Obracíme se na veřejnost a vyzýváme majitele tímto způsobem zakoupených vozidel, aby se nám přihlásili prostřednictvím linky 158 nebo na kterémkoli oddělení Policie ČR,“ říká mluvčí policie Vojtěch Robovský. Jen v Liberci gang takto oklamal přes deset lidí. Podle policie jde ale zlomek podvedených.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události