Za volantem

Konečně! Propojit telefon s autem bude v Česku výrazně jednodušší

Konečně! Propojit telefon s autem bude v Česku výrazně jednodušší
Zdroj: Profimedia

Majitelé chytrých telefonů s Androidem budou mít konečně jednodušší cestu, jak propojit své smartphony se svými auty. Google totiž oznámil, že rozšiřuje službu Android Auto do dalších zemí, včetně Česka a Slovenska. Tuzemští motoristé už tak nebudou muset hledat složité neoficiální cesty, jak aplikace instalovat. Informoval o tom portál Živě.cz.

Česko dosud oficiálně nemělo ani CarPlay od Applu, ani Android Auto od Googlu. Zatímco iPhony se daly i tak propojit s autem celkem snadno, majitelé telefonů s Androidem to měli složitější a neoficiální cesta nebyla mnohdy moc spolehlivá.

Teď Google oznámil, že Češi (a také Slováci a řidiči z dalších zemí) budou moci konečně službu Android Auto využívat oficiálně. "Rozšiřování nicméně bude postupné, takže pokud sami ještě novinku používat nemůžete, dočkáte se v průběhu následujících týdnů," píše portál Živě.cz.

"Během příštích několika měsíců se Android Auto rozšíří do nových zemí a přenese vaše oblíbené aplikace a služby z vašeho telefonu na displej vašeho auta. Díky Android Auto můžete s Googlem i mluvit, abyste mohli přehrávat hudbu, posílat zprávy, získávat pokyny a další, takže budete mít oči na silnici a ruce na volantu. U telefonů se systémem Android 10 a novějším stačí propojit telefon s kompatibilním automobilem. Pro telefony s Android 9 a staršími verzemi si aplikaci můžete stáhnout," zní oznámení od Google. Aplikace tak bude oficiálně k dispozici i v tuzemském Google Play. USB kabelem by se měly dát propojit všechny mobily, které mají alespoň Android 6.0.

Dosud bylo propojení poměrně obtížné, instalační aplikaci bylo nutné stáhnout někde na webu a pak neoficiálně nahrávat do telefonu, nebo se přihlásit pod zahraničním účtem. To teď konečně odpadá.

Související obsah

Android Auto zjednodušuje prostředí telefonu, aby byl použitelný a nerozptyloval při řízení, kdy by měl být umístěný v držáku. Zároveň umí zrcadlit oblíbené multimediální aplikace na displej auta. Samozřejmostí je funkce telefonování, ale možné je také diktovat SMS a nechat si je přečíst. Příkazy můžete zadávat i hlasem.

Seznam aplikací, které budou ve voze fungovat, najdete také v Google Play. "Je tam spousta rádií, hudebních streamovacích služeb, podcastových přehrávačů či messengerů. Chudá je však zatím nabídka navigačních aplikací. Kromě Google Map je zatím dostupný jen Waze (patřící taktéž Googlu). Firma nicméně již začala spolupracovat s dalšími vývojáři a vlastní aplikace časem doplní TomTom, MapFactor nebo slovenský Sygic. Dlouhodobý zájem o vstup na tuto platformu má i Seznam se svou službou mapy.cz," doplňuje živě.cz, který se specializuje na technologie, aplikace a hry.

Související obsah

Android Auto podporuje v infotainmentech svých modelů drtivá většina automobilek, od roku 2016 jsou na propojení připravené i nové škodovky. Spojení může být i bezdrátové, ovšem musí to umět jak mobil, tak auto, ve kterém musí být wi-fi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události