Agresivita

VIDEO:Mladík ve Fabii neudržel nervy. Zběsile kličkoval v omezení na dálnici

Opravdu je tohle nutné? Kolik vteřin se tím dá ušetřit? Šofér tmavé Škody Fabie předvedl nebezpečné manévry v omezení na dálnici na Novojičínsku. Bez okolků se pustil do pruhu, kde jednoznačně neměl co dělat, a ohrozil při tom několik řidičů.

Když policie mladíka vypátrala, řekl, že pospíchal domů… Kvůli tomu zvolil dost agresivní způsob jízdy. Podívejte se v úvodním videu.

"Je patrné, že řidič osobního vozidla Škoda Fabia černé barvy nerespektoval směrovací desky a v místě, které je označeno přechodným svislým dopravním značením – zákaz předjíždění, agresivním a velmi nebezpečným manévrem předjížděl v protisměru osobní vozidlo jedoucí před ním," popsala počínání 24letého šoféra policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

S povolenou osmdesátkou si mladý muž hlavu nelámal. Po chvíli na svůj předchozí kousek navázal dalším, neméně riskantním. "To samé osobní vozidlo nebezpečným způsobem předjíždělo nákladní vozidlo a to zprava, v pravém připojovacím pruhu. Při zařazování zpět před nákladní vozidlo, toto ohrozil takzvanou myškou," dodala Michalíková.

Manévry u dálničního sjezdu na Příbor na Novojičínsku natočila palubní kamera jiného řidiče. Ten neváhal a policii poslal záznam.

Související obsah

Vzhledem ke kvalitě a rychlosti jízdy vozidla není na záznamu vidět registrační značka, přesto se dopravní policii po rozboru videa podařilo vypátrat majitelku auta i mladého řidiče.

Související obsah

"Inspektorovi do výslechu přiznal, že měl předjíždět v místech, kde to bylo zakázáno. Jako důvod uvedl, že pospíchal domů. Svého jednání sice lituje, ale zákon hovoří jasně. Po následném zadokumentování policisté muže oznámili správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě," dodala policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události