Městská policie

Jako američtí šerifové. Strážníci v Bohdanči mají novou superkáru!

Jako američtí šerifové. Strážníci v Bohdanči mají novou superkáru!
Zdroj: MP Lázně Bohdaneč

V Lázních Bohdaneč už je to tradice. Strážníci městské policie se tam prohánějí v amerických bourácích. A právě do své flotily zařadily novinku - policejní speciál Dodge Charger V8. Někteří řidiči už se hlásí, že se nechají dobrovolně zastavit při silniční kontrole.

V Lázních Bohdaneč na Pardubicku rozhodně městská policie nepatří mezi nejpočetnější - aktuálně tam slouží tři strážníci. Jejich vozový park jim ale kolegové z větších měst mohou závidět. Bohdanečtí strážníci si totiž jezdí jako američtí šerifové.

Už roky využívají ve službě policejní speciály z USA. Tento týden si převzali výkonný robustní Dodge Charge s téměř šestilitrovým vidlicovým osmiválcem s atmosférickým plnění pod kapotou, pohonem všech kol a automatickou převodovkou.

Tohle auto rozhodně vzbuzuje respekt, i díky bočnímu pátracímu reflektoru a hlavně masivní ochraně předního nárazníku.

Vůz není úplně nový, vyroben byl v roce 2020 a má najeto 8.000 kilometrů. Podle bohdanečské městské policie je to ideální hlídkové auto. I díky zpracování a desítkám patentů, které policistům usnadňují práci. Vybavený je nadstandardním záchranářským náčiním, mimo jiné automatizovaným externím defibrilátorem, či vestami pro práci na vodě. "Pro plnění koncepce a fungování Městské policie Lázně Bohdaneč je takto komplexní specializované vozidlo nezbytné a ušetří městu nemalé náklady. Bude nám skvělým parťákem," uvádí.

Vyšší náklady na palivo prý bohatě vynahradí bezpečnost, spolehlivost a až čtyřnásobná životnost proti běžným policejním autům.

Související obsah

Nový Charger zastoupí ve službě starší vůz stejné značky i motorizace, který slouží v Bohdanči už 12 let a najezdil 400 tisíc kilometrů. Starší Charger bude dál sloužit, ale strážníci už musí brát větší ohled na jeho věk.

Na sociálních sítích už se jim hlásí první řidiči, kteří auto obdivují a klidně by se nechali dobrovolně zastavit při kontrole. Objevily se však i kritické hlasy: "Když si městský policista zvyšuje sebevědomí šestilitrovým motorem, tak je něco špatně. Myslel jsem , že hra na Walker Texas už v Bohdanči skončila."

Speciál patří k nejrozšířenějším policejním vozům v USA. A V Bohdanči si na americké vozy potrpí. Přesto ujišťují, že na americké poldy si hrát nechtějí: "To nemáme zapotřebí".

Související obsah

V minulosti strážníci využívali několik vozů Dodge Interpid v policejní úpravě. V roce 2011 o jeden z nich přišli, když je na deštěm zmáčené silnici mezi Lázněmi Bohdaneč a Starými Ždánicemi sestřelil řidič audi předjíždějící přes plnou čáru.

V současné flotile městské policie je i Ford Kuga.

Strážníci z Bohdanče si na svůj vozový park čile vydělávají - přestože sbor není početný, patří k rekordmanům ve vybírání pokut. Předloni ve čtyřech vybrali přes 1,3 milionu korun, tedy skoro 340 tisíc na jednoho. Většinou šlo o pokuty za vysokou rychlost.

Související obsah

"To ovšem neznamená, že by cílem Městské policie Lázně Bohdaneč bylo pouze ukládání a vybírání pokut. Naopak. Snažíme se o vybudování vztahu mezi veřejností a strážníky, který je založený na vzájemné úctě a spolupráci. Naším společným cílem je především prevence kriminality a také ochrana majetku, zdraví a životů našich obyvatel," vzkazují strážníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události