Kuriozita

Silničáři pohřbili s autem i řidiče. Pod sněhem mrzl 10 hodin, našli ho náhodou

Silničáři pohřbili s autem i řidiče. Pod sněhem mrzl 10 hodin, našli ho náhodou
Zdroj: New York State Police

Osmapadesátiletý muž musel nedobrovolně strávit deset hodin ve svém promrzlém autě. Pluh silničářů ho tam totiž uvěznil pod vrstvou sněhu. Před umrznutím ho zachránili policisté. V pondělí nám teprve začala zima, tak buďte na silnicích opatrní.

I když auto nebylo zase tak hluboko, pod vrstvou sněhu nebylo vůbec vidět. Dveře nešly otevřít a osmapadesátiletý Kevin Kresen se nedokázal sám dostat ven. Ve svém promrzlém Fordu Fusion byl pohřbený 10 hodin.

Muž jel po silnici protínající městečko Owego v americkém státě New York, které minulý týden zasypala sněhem zimní bouře Gail. Tahle nadílka málem byla staršímu muži osudná.

Během večerní jízdy ve vánici dostal smyk a skončil mimo silnici. Cítil, že jeho auto se naklonilo do příkopu, ze kterého už nevyjel. Viděl, že silnici lemují domy, takže usoudil, že pomoc nebude daleko. Zhasl motor a zavolal na tísňovou linku.

A pak to přišlo - zatímco seděl v autě a čekal na pomoc, projeli kolem silničáři s pluhem, který vůz doslova pohřbil pod sněhem. Kevin už se ven nedostal.

Související obsah

Kvůli prasklému klínovému řemenu si nemohl ani zatopit a tak v autě dlouhých deset hodin mrzl.

Policie sice muže v bouři hledala, ale neměla od něj přesnou polohu. Kevin se mnohokrát snažil znovu dovolat na tísňovou linku, ale signál byl slabý a jeho telefon se nepodařilo přesně lokalizovat. Hlídka tak pátrala zhruba v pětikilometrovém úseku.

Související obsah

Nakonec muže ráno náhodou objevil důstojník Jason Cawley. Ten už od noci projížděl úsekem a prohledával závěje v příkopech. Při pátrání prolezl kilometry sněhových bariér až nakonec před jedním z domů narazil na haldu, která vypadala trochu zvláštně. Policista si myslel, že stojí před zapadanou řadou poštovních schránek a vrazil ruku do sněhu, aby se podíval, na jaké je adrese.

"Vtom jsem narazil do bočního okna auta. Byl jsem trochu v šoku, protože jsem v tu chvíli vlastně stál skoro na střeše toho auta," popsal celou situaci. Když odhrabal sníh, zevnitř se ozval Kresen. "Jsem uvnitř auta a necítím nohy," volal.

Související obsah

Policista s pomocí kolemjdoucích muže z auta vykopal. V ranním světle bylo zjevné, že auto zůstalo pravými koly viset kus od okraje silnicie v příkopu na něčí zapadané předzahrádce. Podle policistů ho pluh pohřbil vrstvou sněhu, která měla zhruba 1,3 metru.

Kevina převezla záchranka do nemocnice, byl podchlazený a má částečně omrzliny, měl by ale být v pořádku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události