Dálnice

Silničáři po zimní pauze opět obsadí D1. Kde budou největší komplikace?

Silničáři po zimní pauze opět obsadí D1. Kde budou největší komplikace?
Zdroj: TV Nova

Dělníci se o víkendu vrátí na dálnici D1. V pátek začnou silničáři rozmisťovat značení a do pondělí najedou stroje. Ministerstvo dopravy slibuje, že letos práce na modernizaci dokončí. Podívejte se, kde se dají čekat největší komplikace v dopravě.

O víkendu to vypukne na novo! Silničáři postupně opět obsadí některé úseky dálnice D1 a na řidiče tak čeká několik omezení.

"V letošním roce nám zbývá modernizovat necelých 50 kilometrů dálnice D1, z toho 8 kilometrů na úseku 12 u Humpolce bude hotovo hned na jaře, a to bez větších omezení pro řidiče," slibuje ministr dopravy Karel Havlíček.

Letošní stavební sezóna má být poslední. "Modernizace dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou v celkové délce 161 kilometrů tím letos po devíti letech skončí," dodává Havlíček.

V průběhu roku budou práce probíhat na čtyřech dalších úsecích v délce zhruba 41 kilometrů.

Už tento víkend se silničáři vrhnou na desetikilometrový úsek mezi Devíti kříži (exit 168) a Ostrovačicemi (exit 178) ve směru na Brno. V pátek začne rozmísťování značení, o víkendu postupně zaberou část dálnice stroje a od pondělí budou řidiči jezdit v jízdním pásu ve směru na Prahu v režimu 2+2.

Související obsah

Další úseky budou následovat postupně v průběhu března. V letošním roce musí řidiči počítat s omezením také mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi, mezi Koberovicemi a Humpolcem a mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Ministr Havlíček je tak ještě letos prosí o trpělivost: "Letošní rok bude opět náročný jak pro stavbaře, tak pro řidiče. Je to ale poslední rok, kdy budou muset snášet zdržení. Kromě trpělivosti je proto prosím i o disciplinovanost, dodržování pravidel plynulé jízdy a bezpečné vzdálenosti, aby kolon kvůli nehodám bylo co nejméně."

Ve zúžení by měly, stejně jako v minulých letech, zůstat zachovány v obou směrech vždy dva pruhy. "Až na krátkodobé výjimky," podotýká ministerstvo.

Související obsah

A na řidiče opět čeká měření rychlosti. "V modernizovaných úsecích bude probíhat úsekové měření, jehož cílem je zklidnění a plynulost dopravy. Samozřejmostí jsou dočasná nízká svodidla, zvýrazněné dopravní značení a mobilní informační systém," doplňuje mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Související obsah

"Chceme, aby bylo do října vše hotovo, a to znamená, že nesmíme připustit žádné komplikace. Proto se chystám na průběžnou kontrolu všech modernizovaných úseků,“ plánuje Havlíček.

Modernizace 161 kilometrů D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013 a dokončena má být letos na podzim.

Jak projet dopravním omezením na D1? Tohle radí Besip:
 

Další videa a rady pro řidiče najdete ZDE.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události