Policie

Tohle dokáže únava: Řidič šněroval dálnici u Olomouce, jako by byl namol

Tohle dokáže únava: Řidič šněroval dálnici u Olomouce, jako by byl namol
Zdroj: Policie ČR

Kličkoval ze strany na stranu, po dálnici jel padesátkou, brousil auto o svodidla. Řidiči v koloně za ním jen nevěřícně přihlíželi. Vypadlo to, že je úplně namol. Podle policie byla ale "jen" unavený.

Co dokáže mikrospánek (v tomto případě spíš pořádné schrupnutí) předvedl ve středu řidič bílé oktávky na dálnici D35 z Olomouce na Ostravu. Přijet si pro něj musela policejní hlídka, která ho z dálnice "stáhla".

Škoda Octavia totiž kličkovala po dálnici ze strany na stranu, až několikrát zavadila o svodidla na obou stranách. Auto jelo místy jen 50 km/h a ostatním řidičům se ho nedařilo předjet. Z kolony tak několik z nich zavolalo policii.

"Policistům se po pár minutách od přijetí oznámení podařilo řidiče u Přáslavic zastavit a stáhnout nejbližším výjezdem z dálnice," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Související obsah

Čtyřiapadesátiletý šofér se podrobil testům na alkohol i drogy. Ty byly - i k překvapení policistů - negativní. Za nebezpečnou jízdu mohla únava. "Řidič policistům sdělil, že ráno vyjel z Opavy do Českých Budějovic, ze kterých se vracel. Většinu zpáteční cesty jel proti slunci a mezi Prostějovem a Olomoucí začal pociťovat únavu. Vlivem únavy zřejmě usínal a místy narážel do svodidel," dodal policejní mluvčí.

Související obsah

Řidič způsobil škodu za 170.000 korun, Z toho 150.000 na autě a 20.000 na svodidlech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události