Svolávací akce

Značka vyhlášená spolehlivostí má problém. Statisíce aut musí do servisu  

Značka vyhlášená spolehlivostí má problém. Statisíce aut musí do servisu  
Zdroj: Profimedia

Motory japonské Hondy patří k těm nejspolehlivějším, teď ale jejich pověst pošramotila velká svolávací akce. Kvůli možné závadě palivového čerpadla musí jen v USA do servisů 628.000 aut. A povinná návštěva se dotkla i několika majitelů hond v Česku.

Společnost Honda stahuje v USA více než 628.000 vozidel do servisů kvůli výměně y palivových čerpadel, informuje portál ABC News. "Svolávací akce se týká i některých vozů Honda prodaných v Evropě, u kterých bylo použito palivové čerpadlo z problematických šarží," doplňuje mluvčí Hondy v Česku Petr Hubáček.

Palivové čerpadlo může selhat a způsobit, že motor náhle vypoví službu. Výrobce tvrdí, že nemá žádné zprávy o nehodách nebo zraněních, které by zmíněná závada způsobila.

Svolávací akce se týká většiny modelů vyrobených v letech 2018 až 2020 pod značkou Honda a také Acura, kterou japonský výrobce používá hlavně na severoamerických trzích. A to včetně SUV CR-V a modelu Jazz, které patří mezi nejspolehlivější ojetiny a nejprodávanější modely Hondy.

Související obsah

Majitelé mají být postupně obesíláni, aby se dostavili do autorizovaných servisů, kde jim čerpadlo zdarma vymění. "Majitelé těchto vozů v ČR již byli informováni a palivové čerpadlo jim bylo zdarma vyměněno," říká Petr Hubáček s tím, že v Česku šlo jen o jednotky případů.

Kromě vozů CR-V z let 2018 a 2019 a Jazz (2019), který se v USA prodává jako Honda Fit, hrozí zmíněná závada u Hondy Accord (2019 a 2020), Hondy Civc Coupe (2019), ale i sedanu (2019), hatchbacku (2020) a jeho výkonné verze Type R (2019). Svolávány jsou i modely HR-V (2019).

Související obsah

Podle informací ABC News mohou mít závadu i vozy Insight (2019 a 2020), Odyssey, Passport, Pilot a pick-up Ridgeline (všechny z roku 2019), které jsou ale určené pro mimoevropské trhy. U Accury svolávačka zahrnuje model ILX (2019), MDX, RDX i TLX (2019 a 2020).

Související obsah

Jak zjistíte, jestli se svolávací akce týká vašeho vozu? Nejspolehlivějším způsobem je obrátit se na autorizovaný servis, kde vám podle kódu VIN podají kompletní informace. Automobilky o svolávacích akcích informují i na webech - například právě Honda ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události