Kamion

Kamion jezdil po silnicích v šíleném stavu. Kola visela jen na popruzích!

Kamion jezdil po silnicích v šíleném stavu. Kola visela jen na popruzích!
Zdroj: GITD

Kamioňák přišel při nehodě o nápravu, ale nejspíš nechtěl mít starosti z odtahem. Dostal tak šílený nápad - utrženou nápravu na návěsu přivázal popruhy a vyrazil na cestu z Česka do Polska. Policisté nestačili zírat. Tahle jízda mohla mít velmi nebezpečné následky.

Celníci na hraničním přechodu u východočeského Náchoda, nevěřili vlastním očím. Z Česka do Polska přejel kamion s viditelným závažným poškozením. Poláci tak začali jednat - inspektorát silniční dopravy nechal kamion stopnout kousek za hranicemi. Policejní hlídka pak podezření potvrdila.

Návěs kamionu měl úplně odtrženou jednu z náprav. Nebezpečná závada přitom byla jen hodně amatérsky opravená. Řidič nápravu provizorně přivázal zpátky pomocí popruhů. "Jak se ukázalo, k poškození došlo v důsledku dopravní nehody v České republice," uvádí polský inspektorát silniční dopravy.

Související obsah

Šofér se ale chtěl vrátit do Polska stůj, co stůj. Už po českých silnicích se tak proháněl se soupravou, která byla v hodně zbědovaném stavu. Utržená osa způsobila i další závažné škody - poškozený byl brzdový systém, ABS i vzduchové odpružení - měchy byl úplně urvané a návěs ani pořádně nedržel stopu.

V takové stavu pochopitelně neměl kamion na silnici, co dělat. Návěs se mohl se převrátit či přejet do protisměru a zabíjet…

Související obsah

Polští policisté řidiči zakázali další jízdu, dostal pokutu za ohrožení bezpečnosti silničního provozu a inspektorát silniční dopravy zahájil s dopravcem správní řízení.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události