Kamioňák

Kamioňák na Vysočině předjížděl jako smyslů zbavený. Plné čáry si nevšímal

Nejspíš měl hodně naspěch. Ani to ale nemůže být omluvou pro divokou jízdu, kterou ve čtvrtek předvedl řidič kamionu na Vysočině. "Během jízdy vytvořil několik nebezpečných situací a několikrát porušil dopravní zákon," říká šofér, který počínání kamioňáka natočil. Na jeho záběry se můžete podívat sami.

Nebezpečné manévry předváděl kamioňák na silnici z Jihlavy na Znojmo poblíž Želetavy. "Zaregistrovali jsme ho už ve zpětném zrcátku ještě před prvním záznamem z kamery, kdy najížděl na za námi jedoucí vozidlo. V místě, kde je snížená rychlost mezi obcemi, je to nebezpečný úsek před horizontem, kde je levotočivá zatáčka," popisuje autor záznamu.

Na jeho záběrech jsou pak vidět momenty, kdy ho kamion začal předjíždět. Několik aut zdržovala pomalejší souprava se dřevem, kamioňák ale vzadu neudržel nervy a vyrazil vpřed, plná čára mu při tom vůbec nic neříká. Do Želetavy se vřítil v protisměru v místech, kde platí zákaz předjíždění a rychlost je omezená na 40 km/h, velmi riskantně se hrnul i přes odbočovací pruh k čerpací stanici.

Související obsah

Tím to ale nekončí. O kus dál u odbočky na Moravské Budějovice kamioňák narazil na další pomalý náklaďák se dřevem. Zkouší předjíždět znovu, a znovu přes plnou čáru. Manévr se mu tentokrát nevydařil, ale on se nevzdává. Na úseku se zákazem předjíždění se na dlouhou dobu opět řadí do protisměru, v místech, kde je kvůli křižovatce snížená rychlost...

Související obsah

Vpředu jedoucí náklaďák brzdí, zkouší ho pustit před sebe. I tento manévr ale kamioňák nakonec vzdal a zařadil se zpátky, protože se nejspíš blížilo protijedoucí auto. "Video jsme zaslali i na vedení firmy, protože se nechceme s takovými řidiči setkávat na pozemních komunikacích," dodává autor záběrů.

I my jsme se na dopravní firmu, které kamion patří, obrátili s žádostí o vyjádření k nebezpečné jízdě jejího řidiče. "Na své zaměstnance (řidiče) dlouhodobě pravidelně působíme v rovině preventivní (školení, instrukce apod.) a řidiči znají veškeré své povinnosti. Není však v naší moci, abychom v každém konkrétním okamžiku a u každého konkrétního řidiče byli schopni ovlivnit a kontrolovat jeho jednání," vzkázal majitel firmy Pavel Pospíšil.

Související obsah

"Plně respektujeme presumpci neviny, proto se nebudeme skutkově blíže v dané věci vyjadřovat. U všech řidičů se ještě více zaměříme na preventivní opatření. Řidiče odešleme na preventivní dopravně psychologické vyšetření," dodal.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamioňák

Důležité Události