Domácí

Policisté měřili po celém Česku rychlost. PŘEHLED po krajích

Právě na tuto středu připadla celorepubliková akce zaměřená na dodržování dopravních předpisů známá jako Speed Marathon. Policisté celý den dohlíželi na provoz na přibližně 800 místech po celém Česku.

Speed Marathon se letos na českých, moravských a slezských silnicích konal už pošesté. A podobné "zátahy" se odehrály i v dalších evropských zemích.

"Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie na základě dopravně-bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti," informovala už s předstihem mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Související obsah

Strážci zákona ale nebyli jediní, kdo vybíral místa, kde se má měřit. Na zrádné a problémové úseky mohla upozornit prostřednictvím webového portálu i široká veřejnost. "Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší, což má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů," zmínila Rubášová.

Celkem bylo letos kontrolovaných míst přibližně osm stovek, nejvíc ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Kompletní přehled stanovišť, který policie redakci poskytla, najdete níže:

Přehled míst, kde budou policisté měřit:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loni se Speed Marathon konal v srpnu. Připomeňte si ho v reportáži:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události