Doprava

Doprava se po lockdownu vrací do normálu. Řidiči stojí v kolonách

S pozvolným rozvolňováním protiepidemických opatření opět začíná houstnout doprava. Kolony jsou na denním pořádku a často je přeplněná i hromadná doprava. Dopravci proto začali s posilováním spojů.

Zácpy a jen pomalu popojíždějící auta. S koncem některých opatření a návratem dětí do škol se na silnice vrátil silný provoz. To je třeba případ pražské Jižní spojky během pracovního dne. Deset minut zabral řidičům i přejezd Nuselského mostu.

Auta v tomto týdnu stála i v dalších městech a doprava houstne i na železnici. Jako před pandemií to vypadá i na brněnském nádraží. Vlaky se tak pomalu začínají vracet do doslova zajetých kolejí.

"Byl obnoven plný provoz vlaků v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Od 20. dubna pak i v Moravskoslezském kraji a následovat bude od pondělí 26. dubna také Kraj Vysočina," řekla Televizi Nova mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Ve velkém začínají nasazovat spoje i další železniční a autobusoví dopravci. "Zaznamenali jsme nárůst počtu cestujících v řádech desítek procent, a proto jsme se rozhodli navýšit spoje. V tomto týdnu vyjede 75 % naší plné kapacity," uvedl mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

Související obsah

Stejně je na tom i RegioJet. "Posilujeme výrazně, počítáme s tím, že do poloviny května by ten provoz už měl být de facto v plném rozsahu," potvrdil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

A cestující se vracejí i do městské hromadné dopravy. Například pražské metro tak od tohoto týdne jezdí častěji. "Dopravní podnik posílil ranní a odpolední špičky a to na všech třech linkách," potvrdila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Spoje přidávají i v dalších městech. Více autobusů a trolejbusů teď nově vyjíždí také v Jihlavě.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

vbo, Lucie Hlubučková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doprava

Důležité Události