Nehoda

Vyděšené řidičce vletěl na dálnici do okna projektil. Neuvěříte, co to bylo

Vyděšené řidičce vletěl na dálnici do okna projektil. Neuvěříte, co to bylo
Zdroj: Chuck Paul

Jednasedmdesátiletou ženu zranil minulý týden tvrdý předmět, který za jízdy vletěl do auta čelním sklem. Spolujezdkyně i její dcera, která byla za volantem, si původně myslely, že šlo o kus betonu. Pak ale zjistily, že mají v autě úplně něco jiného.

Auto projíždělo po dálnici poblíž amerického města Port Orange na Floridě, když předním oknem proletěl velký tvrdý předmět. Zasáhl 71letou spolujezdkyni do čela a způsobil jí tržnou, silně krvácející ránu nad okem.

Její dcera, která vůz řídila, okamžitě volala záchranku. Když pak poskytovala svojí matce první pomoc, dispečer se jí zeptal, zda ví, co matku do hlavy zasáhlo.

Nebyl to kus betonu, jak si původně myslela, ale želva…

Jak píše deník Daytona Beach, dispečer tomu nechtěl moc věřit a několikrát žádal o ujištění, že skutečně slyšel dobře. Není divu, tohle se na silnicích opravdu nestává moc často. Maximálně ve sérii videoher Mario kart, kde po sobě animovaní závodníci metají želví krunýře.

Tahle želva ale byla skutečná a živá. "Byla stále naživu a plazila se v podlaze auta, ale předpokládám, že později podlehla svému zranění," uvedl Chuk Paul, který u nehody zastavil a pomáhal oběma ženám, než přijela záchranka.

Související obsah

Zraněná seniorka měla podle něj nad obočím zhruba dvoucentimetrovou tržnou ránu, ale byla při vědomí. Záchranka ji pak odvezla na ošetření do nemocnice.

Podle policie mohla želvu vyhodit za jízdy posádka jiného auta nebo na ni některé z vozidel najelo a vystřelilo ji do vzduchu. Hasiči pak doplnili, že želva měla sice poškozený krunýř, ale že byla stále živá a tak ji vypustili do lesa poblíž místa nehody.

Související obsah

Na jihovýchodě USA žije hned několik druhů želv a není to poprvé, co se tam podobný incident stal. V roce 2016 se ve stejné oblasti odehrála podobná scénka. A vloni se želva zapíchla do čelního skla vozidla řidičce v americkém státě Georgia, který leží na sever od Floridy.

Související obsah

Tehdy ale želva náraz nepřežila… Nikomu jinému se nic nestalo. "Jsem v pořádku, ale rozrušená. Můj bratr málem přišel o hlavu," popisovala tehdy šokovaná řidička - podívejte se se sami, nevyděsilo by vás něco takového:

Že střet se zvířetem není žádná sranda, se na začátku dubna přesvědčil i český řidič, který jel se svou dodávkou po hradecké dálnici a krátce po předjetí nákladního vozidla mu vletěl do předního okna pták. "Řidič zachoval duchapřítomnost, nezazmatkoval a bez větších obtíží se mu podařilo zastavit," popsala policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že při nehodě nikdo (tedy až na opeřence) neutrpěl zranění, ale škoda na skle přesáhla částku 8000 korun.

"Se střety se zvěří se setkáváme poměrně často, ale s ptactvem opravdu ojediněle," dodala Kormošová. Co dokáže napáchat takový střet, na to se podívejte sami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události