Dacia

Dacia Bigster ve finální podobě? Takto má vypadat nové rumunské SUV

Dacia Bigster ve finální podobě? Takto má vypadat nové rumunské SUV
Zdroj: Autofacil.es

Dacia má nabídnout "větší šmrnc". Na začátku roku ukázala koncept nového robustního SUV Bigster. Teď se objevily snímky, které mají prozrazovat sériovou podobu nového rumunského modelu, který se zařadí nad současný Duster a nejspíš nahradí MPV Lodgy.

"Dacia Bigster Concept ztělesňuje vývoj značky. S dotykem svěžesti a smyslem pro outdoor. Dokazuje, že dostupnost není protikladem atraktivity. U Dacie jsme o tom přesvědčeni a toto vozidlo je toho důkazem," hlásal v lednu ředitel designu Dacie Alejandro Mesonero-Romanos.

Dacia chce i pro segment SUV-C namíchat svůj typický mix - dostupné auto s velmi dobrým poměrem ceny a hodnoty.

Španělský portál Autofacil.es teď zveřejnil uniklé snímky z patentového úřadu, které mají ukazovat finální podobu Bigsteru. A podle nich nebude moc daleko od původního konceptu.

Související obsah

Vnější proporce a avizovaná délka 4,6 metru jsou příslibem velkého vnitřního prostoru, který by měl být až sedmimístný. Bigster se prezentuje se sebevědomými a asertivními tvary i světelným podpisem ve tvaru Y. Tmavě zelená barva má zvýraznit dynamickou povahu a svobodu pohybu. Nadbytečný chrom nebo imitace hliníku prý nejsou třeba.

SUV by mělo díky globální platformě mateřského Renaultu dostat i hybridní motor 1.6 E-Tech, který je dostupný například pro Renault Clio. Hybridní technologie ale nejspíš zvýší cenu. V plánu je také úplně nový turbobenzínový tříválec 1.2 TCe. Dostupný naopak nejspíš nebude pohon všech kol.

Související obsah

Dacia v lednu také avizovala užší spolupráci s ruskou Ladou. Renault chce obě značky propojit tak, aby využívaly stejnou techniku a přitom dál vyráběly masově atraktivní auta za nízké ceny. "Vytvořením obchodní jednotky Dacia-Lada bude moci Dacia zvýšit svou efektivitu a konkurenceschopnost a bude schopna oslovit další trhy a výrobky, a to zejména v segmentu C," popsala své plány Groupe Renault.

Související obsah

Budoucí portfolio modelů Dacie a Lady bude nejspíš užší, nicméně obě značky by měly dál vyvíjet nové vozy samostatně, byť na společné platformě.

Související obsah

Do roku 2025 má Dacia představit tři nové modely, Lada čtyři. Rusové chystají mimo jiné novou podobu slavné Nivy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události