Tornádo na jižní Moravě

Škodovka pomůže na Moravě. Lidem, kteří přišli o vše, půjčí auta a rozdá kola

Škodovka pomůže na Moravě. Lidem, kteří přišli o vše, půjčí auta a rozdá kola
Škoda Auto | Zdroj: Škoda Storyboard

Přes 50 škodovek míří na jižní Moravu jako pomoc domácnostem, které po ničivém tornádu nemají, v čem jezdit. Využívat je budou i dobrovolníci, kteří v postižené oblasti pracují.

Škoda Auto ve spolupráci s odbory Kovo přijala okamžitá opatření na pomoc oblastem jižní Moravy zasažených tornádem. Automobilka poskytne přes 50 vozů domácnostem i dobrovolníkům a lidem postiženým katastrofou daruje jízdní kola.

Auta budou bezplatně zapůjčené pro nezbytnou pomoc v zasažených obcích a městech. Využít je mohou dobrovolníci, humanitární organizace, ale i občané, kteří v důsledku přírodní katastrofy přišli o vlastní automobil. Jedná se o vozy okamžitě dostupné v automobilce i vozidla z platformy pro sdílení automobilů HoppyGo od společnosti Škoda Auto DigiLab.

"Škoda Auto cítí povinnost pomoci lidem v oblastech jižní Moravy zasažených tornádem. Pomáhajícím dobrovolníkům a lidem, kteří přišli o své automobily, budou k dispozici vozy Škoda poskytnuté flexibilně přes platformu HoppyGo. Společnost také spouští sbírku, kam budou moci zaměstnanci po celý měsíc přispívat a vybranou částku následně Škoda Auto zdvojnásobí,“ uvedl předseda představenstva automobilky Thomas Schäfer.

Související obsah

Zaměstnanci budou mít možnost přispět přímo ze mzdy nebo poukázáním částky na charitativní účet zřízený u Nadace rozvoje občanské společnosti. Sbírka probíhá do do 4. července a vedení společnosti se zavázalo, že vybranou částku pak zdvojnásobí. 

Tuzemská centrála automobilky navíc expeduje přes 100 jízdních kol z kolekce Škoda. "Protože v nouzových podmínkách na místě katastrofy je jízdní kolo velmi efektivním dopravním prostředkem," vysvětluje.

Související obsah

Pomoc je součástí iniciativy #SKODAAUTOpomaha, kterou automobilka spustila vloni bezprostředně po vypuknutí pandemie nemoci covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tornádo na jižní Moravě

Důležité Události