Parkování

Jak správně zaparkovat? Tenhle jednoduchý trik by všechno změnil

Na sociálních sítích koluje video s jednoduchým tipem, jak změnit způsob parkování. Kdyby takhle parkovali všichni, nikdy bychom na parkovištích neměli problém, vzkázal autor záběrů, které na TikToku zhlédlo přes 5 milionů lidí.

Krátké video vytvořené na parkovišti mezi novými auty americké automobilky General Motors vyvolalo rozruch na sociálních sítích. Jeho autor totiž prostřednictvím záběrů vzkázal, jak by se podle něj mělo parkovat. A jeho "trik" vzbudil pozornost.

Když si muž šel vyzvednout auto na parkoviště, všiml si, že všechny vozy jsou zarovnané podél levé čáry, která vymezuje jednotlivá parkovací místa. Byl tou jednoduchou pravidelností ohromen. Na obou stranách každého vozu totiž díky ní zůstalo vždy dost místa. Parkovací místa tak vypadají, jako by byla dvakrát širší, než je běžné. "Co kdybych vám řekl, že jsme dosud všichni parkovali špatně?" ptá se muž a vyzývá všechny řidiče k podobné disciplíně, jaká panovala na parkovišti GM.

Související obsah

"Představte si, že kdyby všichni u Walmartu (americký řetězec supermarketů) parkovali takhle na čáře. Snížilo by to počet ťukanců a škrábanců a dalo by vám to dostatečný prostor pro nastupování a vystupování z vašeho auta. Děláme to celou dobu špatně," dodal autor záběrů.

Související obsah

Spoustu lidí tím zaujal, samozřejmě se ale ozvali i kritici. Jeho tip na změnu nepsaných pravidel je podle nich utopie. "Myslíte si, že by lidé byli schopni zaparkovat na čáře, když se nejsou schopni trefit ani mezi ně?" nadhodil otázku jeden z komentujících. "Kdyby všichni parkovali přesně uprostřed parkovacích míst, bylo by to stejné. Ale lidé prostě parkovat neumí," dodal další kritik.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události