Nehoda

Děsivé video jako varování: Motorka při nehodě zapálila auto s malým dítětem

Riskantní manévr motorkáře způsobil hrozivě vypadající nehodu, která se stala na konci června u Plumlova na Prostějovsku. Řidička se naštěstí dostala z hořícího auta včas a stihla vytáhnout i své několikaměsíční dítě.

"Za nehodu zřejmě může nebezpečné předjíždění a následné nezvládnutí motocyklu," uvedl Besip k videu, které zveřejnil v rámci kampaně Nemyslíš - zaplatíš!

Na záběrech z palubní kamery je vidět motorkář, který se přes plnou čáru snaží předjet dodávku. Nestihne to a bohužel nedokáže ani včas zabrzdit. Místo toho stroj pokládá a ten nekontrolovatelně sviští vstříc protijedoucímu autu, ve kterém sedí řidička a vzadu v autosedačce i její několikaměsíční dítě.

Související obsah

"Mladá žena za volantem se pokusila motorce vyhnout a vybočila s autem co nejvíc vpravo do příkopu, ale navzdory její snaze došlo ke střetu,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Motorka po nárazu okamžitě vzplála a od unikajícího paliva začalo hořet i auto, pod kterým zůstala zaklíněná.

Související obsah

Devětačtyřicetiletý motorkář se naštěstí svezl po silnici a vyvázl jen s lehkým poraněním. Řidička z osobáku se včas dostala ven a před plameny uchránila i své dítě. Oba zázrakem unikli bez zranění.

Související obsah

Besip chtěl zveřejněním videa na sociálních sítích ukázat, jaké následky může mít nebezpečná a bezohledná jízda, a apelovat na všechny motoristy, aby na silnicích zbytečně neriskovali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události