Domácí

Na silnicích jsou tisícovky policistů. Kontrolují dodržování rychlosti

Tisícovky policistů budou až do pátku kontrolovat dodržování povolené rychlosti. Akce má za cíl řidiče varovat před nebezpečím příliš rychlé jízdy.

Od pondělí do pátku budou na silnicích tisícovky policistů. Chtějí kontrolovat dodržování povolené rychlosti. Akce je součástí kampaně proti přehnané rychlosti na silnicích, za kterou stojí Česká asociace pojišťoven (ČAP), BESIP a Policie ČR. O akci, která bude probíhat po celém Česku, informovala ČAP ve své tiskové zprávě.


Dopravní policie zvýšila dohled nad bezpečností a plynulostí provozu už na začátku prázdnin, tento týden však policisté ještě přitvrdí. "V současné chvíli na jednotlivých krajských ředitelstvích probíhají dopravně bezpečnostní akce, které budou sledovat zejména překračování povolené rychlosti," uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.


Policie zároveň hodlá v rámci kampaně Zpomal, dokud není pozdě rozdávat řidičům letáky upozorňující na nebezpečí rychlé jízdy.

"Všichni v autě spěcháme, ale málokdo si uvědomuje, jak fatálně může rychlá jízda dopadnout," řekl k tématu ředitel ČAP Jan Matoušek.


Podle průzkumu, který pro ČAP zpracovala agentura BEHAVIO, od rychlé jízdy nejvíce odradí řidiče ztráta řidičského průkazu a vysoké pokuty. Ztráta řidičáku je důvodem zpomalit pro 80 procent z nich, vysoké pokuty nutí sundat nohu z plynu 60 procent řidičů. K překračování rychlosti se přiznalo 90 procent řidičů, stejný počet lidí přitom uvedl, že v autě je nejdůležitější neohrozit sebe ani ostatní.

Související obsah


Zároveň se zvýšenými kontrolami na silnicích spouští BESIP také preventivně-edukativní roadshow. Ta má nabízet autentický zážitek z vážné dopravní nehody. Roadshow má lidi přesvědčit, že spěchat se nevyplácí. Celou akci doprovází také projekt 13 minut, který popisuje jednotlivé tragické nehody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události