Domácí

V pátek a o víkendu pozor! Policisté vyjedou na kontroly po celém Česku

Rozsáhlou celorepublikovou kontrolní akci rozjíždí na konci prázdnin česká policie. Hlídky vyrazí na silnice už v pátek a budou dohlížet na dopravu až do neděle.

Řidiči, v pátek a o víkendu pozor! Policie si na poslední prázdninový víkend připravila celorepublikovou kontrolní akci.


"Čeká nás poslední prázdninový víkend a s ním i zvýšený provoz na silnicích. Ve větší míře proto potkáte i policejní hlídky, které se zaměří zejména na nesprávné předjíždění, nevěnování se řízení a telefonování za volantem," uvedla policie na twitteru.

Související obsah


Redakci TN.cz se podařilo získat další podrobnosti. Do kontrol se zapojí stovky policistů po celé zemi. "Policisté nebudou mít přímo stanoviště a v tomto případě se nebudeme zaměřovat ani na konkrétní typ silnic, to znamená, že skutečně budete moci policisty potkat na dálnicích i silnicích první, druhé a třetí třídy," řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.


Akce začíná v pátek a skončí v neděli. "V pátek budou do akce zapojeni ještě policisté z mototýmu a zároveň bude na vybrané úseky dohlížet i letecká služba, to znamená, že náš vrtulník bude také v akci," doplnil Moravčík.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události