Za volantem

Mladík v obřím pickupu srazil šest cyklistů. Policie prý brzdí vyšetřování

Mladík v obřím pickupu srazil šest cyklistů. Policie prý brzdí vyšetřování
Zdroj: @KPRC2

Skupina trénujících cyklistů pocuchala nervy řidiči pickupu natolik, že na ně nejdřív úmyslně vypouštěl oblaka dýmu z výfuku a pak šest z nich dokonce srazil. Někteří z nich museli kvůli zranění na operaci. Teď se ukazuje, že vyšetřování incidentu provázejí podivné průtahy.

Šestnáctiletý řidič velkého pickupu Ford Super Duty předvedl na konci září poblíž Houstonu v americkém Texasu neuvěřitelnou scénu, která skončila zraněním několika lidí. O incidentu informovala televizní stanice KPRC.

Když řidič dojel skupinu cyklistů, která na silnici právě trénovala na náročný závod triatlonové série Ironman, neudržel nervy. Začal na skupinku vypouštět dým z dieselového motoru. "Zábava" zvaná rolling coal umožňuje majitelům upravených vozů vypouštět z výfuku černá oblaka plná sazí z nespáleného paliva.

Mladík tím cyklisty chvíli "trestal" za jejich jízdu po krajnici – podle cyklistů to několikrát zopakoval, najížděl na ně, brzdil a znovu přidával plyn. Jeden z nich pak zrychlil, aby si vyfotil registrační značku auta.

Pak však přišel náraz a skupina cyklistů se rozletěla jako kuželky. Mladík nejspíš při své trestné výpravě nezvládl řízení obřího vozu…

Související obsah

​Jen se štěstím všichni vyvázli živí, ale utrpěli různě vážná zranění, odřeniny, zlomeniny, poranění zad, krku i hlavy. Dva cyklisty musel nakonec přepravit vrtulník do nemocnice. "Myslel jsem si, že je někdo mrtvý. Slyšel jsem brzdy, skřípění pneumatik, křupání. Pak jak lidi křičí," popsal jeden z cyklistů.

Policie, která na místo dorazila, teenagera vyslechla, ale podle informací amerických médií ho nezatkla. Magazín Jalopnik upozorňuje na podivné nesrovnalosti a průtahy v dalším vyšetřování.

Podle všeho má mladík rodinné vazby na někoho z radnice městečka Waller, u kterého se incident stal a jehož policejní oddělení dostalo případ na starosti. Rodinnou vazbu i podivné průtahy následně potvrdil i okresní státní zástupce.

Ten obviňuje policisty z chyb při vyšetřování. Případu se prý nevěnují s dostatečnou pozorností, nekontaktovali státního zástupce ani neoznačili místo nehody jako místo činu. Prokurátor tvrdí, že neexistuje žádné oficiální oznámení nehody a že se o incidentu dozvěděl až ze sociálních sítí.

Související obsah

​Státní zástupce každopádně shromažďuje důkazy ve spolupráci s úřadem místního šerifa. "Známe identitu mladistvého a můžeme zaručit, že se mu při vyšetřování nedostane žádného výjimečného zacházení. Bez ohledu na to, kdo je nebo není členem jeho rodiny," uvedl.

"Na internetu a v místní komunitě se objevily spekulace, že vyšetřování probíhalo tak, jak probíhalo, kvůli spojení mezi motoristou a představiteli města Waller. V tuto chvíli můžeme potvrdit, že určitá spojení opravdu existují, ale zatím nemáme důkaz o tom, že by některý městský úředník řídil postup policistů na místě nehody," dodal státní zástupce s tím, že jeho úřad bude dál hledat důkazy. Případ podle něj rozhodně neskončí zametením pod koberec.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události