Za volantem

Řidiče u Olomouce šokovalo auto v protisměru. Řítilo se rychlým pruhem

Nejspíš chybný manévr při vyjíždění od čerpací stanice zapříčinil šok řidičům, kteří v pondělí ráno projížděli po dálnici D35 od Mohelnice na Olomouc. Protisměrem se tam v rychlém pruhu řítila stříbrná Škoda Fabia. Jako by se nechumelilo…

Celkem poklidný ranní provoz na dálnici od Mohlenice na Olomouc v pondělí kolem 9. hodiny ráno nebezpečně "pročísnul" řidič stříbrné fabie. Zničehonic se zjevil v protisměru.

"Najel pravděpodobně od benzínky, je to tam takové divoké," popisuje řidič, který situaci natočil. Byl v šoku, stejně jako desítky dalších šoférů, kteří před poměrně rychle projíždějícím autem museli bleskově uhýbat.

Fabie se proti jedoucím autům vyřítila kousek od čerpací stanice Pap Oil u sjezdu na Náměšť na Hané, Dubčany a Litovel na 253. kilometru D35.

Související obsah

​Zatímco ostatní mířili na Olomouc, řidič škodovky se vydal rychlým pruhem do protisměru. Nejspíš nepostřehl, že do správného směru vede cesta přes dálniční nadjezd.

Auto nakonec zastavila polcie, která dálnici uzavřela. Podle policistů seděl za volantem 75letý senior, hlídce sdělil, že chtěl jet na hřbitov.

V protisměru řidič urazil podle dostupných informací dlouhých 16 kilometrů a cestou způsobil jednu lehčí srážku, jejímž výsledkem jsou naštěstí jen uražená zrcátka a poničené dveře.

Zdroj: dopravniinfo.cz

​​Jak by se měl správně zachovat? Rozhodně nepokračovat ve své šílené jízdě…

Pokud se někomu stane, že vjede na dálnici v protisměru, měl by postupovat podle tohoto návodu:


Zastavit co nejvíce u kraje vozovky (nejlépe vlevo, tj. vedle nejpomalejšího pruhu).

Zapnout varovné blinkry, aby bylo vozidlo co nejlépe vidět.

Obléci si reflexní vestu, ve které bude vidět na velkou vzdálenost.

Opustit vozidlo a schovat se za svodidla.

Umístit výstražný trojúhelník minimálně 100 m před autem.

Zavolat na policii na číslo 158 a nahlásit, co a kde se stalo.

Vyčkat do příjezdu policie.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události