Elektromobilita

Škodovka testuje elektrické tahače. Vozí do automobilky náhradní díly

Škodovka testuje elektrické tahače. Vozí do automobilky náhradní díly
Zdroj: Škoda Auto

Od začátku října brázdí areál mladoboleslavské Škodovky dva kamiony s elektrickým pohonem. A brzy jich bude víc, automobilka chce ekologické tahače využít pro přepravu dílů.

Škoda Auto testuje v Mladé Boleslavi dva elektrické tahače, které se používají v rámci vnitrozávodní dopravy. Vybavené jsou standardními návěsy a do května příštího roku na příslušných trasách definitivně nahradí dosavadní tahače poháněné naftovým motorem.

Lokálně bezemisní nákladní kamiony ujedou na jedno nabití baterií přibližně 80 kilometrů a dobít baterie na plnou kapacitu trvá 4,5 hodiny. Na 100 kilometrů jízdy spotřebují zhruba 200 kWh elektřiny. Používáním těchto vozů plánuje Škodovka ušetřit 60 tun CO2 ročně.

Další nákladní vozy s elektrickým pohonem budou následovat. Od června mají v mladoboleslavském závodě přepravovat speciálně vyrobené zkrácené návěsy baterie pro vyráběné elektromobily. Vybaveny budou i technikou pro automatickou nakládku a vykládku palet.

Související obsah

​"Po úspěšném zkušebním provozu obou tahačů s čistě elektrickým pohonem v rámci vozového parku vnitrozávodní dopravy plynule přecházíme na čistě elektrické nákladní automobily. Chceme tím dát impuls také svým lokálním dodavatelům. Ve střednědobém horizontu plánujeme, že veškeré komponenty, které dodávají nákladní vozy z bezprostředního okolí našich závodů, se budou na naše výrobní linky dostávat s nulovými lokálními emisemi," říká člen představenstva automobilky Michael Oeljeklaus.

Škoda Auto se snaží minimalizovat uhlíkovou stopu při výrobě aut a v rámci firemní strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 výrazně zpřísňuje své ekologické cíle.

Související obsah

​"Poté, co se používáním nákladních automobilů poháněných zemním plynem podařilo v areálu závodu snížit emise CO2 oproti vozům s konvenčním pohonem o 25 procent, učinila nyní společnost prostřednictvím nákladních elektromobilů další krok pro další minimalizaci emisí," doplňuje ke svým "zeleným" kamionům.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události