Autonovinky

Nejlepší "kauf" roku? Dacia potvrdila ceny praktického modelu Jogger

Rumunská Dacia má v Česku spoustu příznivců, ale i řadu odpůrců. Ti první si pochvlaují hlavně nízké ceny, ti druzí často zpochybňují kvalitu značky. Automobilka teď přichází s novým modelem Jogger, který má podle ní nabídnout nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty na trhu. Co si o něm myslíte?

Až sedmimístný Jogger v sobě skrývá kombinaci klasických kombíků, velkoprostorových MPV a se světlou výškou 20 cm má naplnit i očekávání zákazníků, kteří se spíš rozhlížejí po SUV. K této kombinaci teď Dacia přidala oficiální ceník. A potvrzuje, že cenovky chce držet co nejníže.

"Model nabídne ten nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty na trhu a to nejen kvůli své první ceně, ale hlavně díky faktu, že i plně vybavená sedmimístná verze nepřesáhne hranici 500 000 korun," vzkazuje automobilka.

V Česku se bude nejlevnější pětimístná verze s litrovým benzínovým tříválcem, který umí jezdit i na LPG, prodávat za necelých 360 tisíc. Nejdražší varianta s nejvyšší výbavou, sedmi sedačkami a výkonnějším novým motorem bude o 100 tisíc dražší.

Zdroj: Dacia

​Nový model bude Dacia v Česku nabízet ve třech stupních výbavy Essential, Comfort a Extreme ve dvou motorizacích TCe 100 LPG a TCe 110 – a v pěti nebo sedmimístném uspořádání.

Top variantou je limitovaná série Extreme, která se bude prodávat ve čtyřech barvách karosérie, s černými střešními lištami, zrcátky, ráfky i anténou ve tvaru žraločí ploutve. Navíc má nárazníky v šedé barvě a ochranné polepy ve spodní části dveří.

​V interiéru se pak vyznačuje červeným lemováním a šedými saténovými pruhy na výplni předních dveří. Kompletní výbava zahrnuje zadní parkovací kameru, automatickou klimatizaci a handsfree kartu pro bezklíčový přístup a startování.

​Jogger Extreme je sériově vybavený také koberečky pro všechny cestující a pogumovanou ochranou zavazadlového prostoru.

Související obsah

Jogger má být praktický a všestranný vůz pro rodiny s pragmatickým přístupem i pro outdoorové nadšence. "Tento nový víceúčelový vůz ztělesňuje postavení značky v outdoorovém stylu a stále je připraven překračovat dobyté mety. Ukazuje vůli Dacie vždy poskytovat mobilitu všem včetně početných rodin. Dacia Jogger bude rovněž první hybrid značky, mobilita ve městech i mimo ně musí být k dispozici všem," popsal nový model generální ředitel Dacie Denis Le Vot.

Více si o Joggeru přečtěte zde:

Související obsah

​Nový benzínový motor TCe 110 1.0 L turbo s manuální šestirychlostní převodovkou má výkon 110 koní a točivý moment 200 Nm.

Druhá jednotka 1.0 L TCe 100 LPG jezdí na benzín i zkapalněný ropný plyn. Díky dvěma nádržím (40 L na LPG a 50 L na benzín) poskytuje přes 1 100 km.

V roce 2023 doplní nabídku motorizací hybridní verze a Jogger tak bude prvním modelem značky, zároveň má být nejdostupnějším sedmimístným hybridem na trhu.

Technologie bude založena na benzínovém motoru 1,6 L doplněným dvěma elektrickými motory (jedním "e-motorem" a jedním vysokonapěťovým starter-generátorem) a multimódovou bezspojkovou převodovkou.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události