Ford

Zloději ukradli čtyři luxusní sporťáky přímo z továrny. Fordu rovnou pod nosem

Zloději ukradli čtyři luxusní sporťáky přímo z továrny. Fordu rovnou pod nosem
Ilustrační foto Zdroj: Ford

Čtyři zbrusu nové nabušené Mustangy GT500 zmizely v noci na pondělí přímo z areálu továrny Fordu poblíž amerického Detroitu. Dva sporťáky později policie našla opuštěné, po dalších dvou pátrá. Cena jednoho takového auta se pohybuje v přepočtu kolem 1,7 milionu korun.

Zloději předvedli slušnou porci drzosti, když se rozhodli ukrást čtyři Mustangy GT500 Fordu přímo pod nosem. Podle policie s nimi zmizeli z areálu montážního závodu Flat Rock v neděli kolem 23. hodiny.

A nebyl to žádný tichý útok, zloději nadělali pořádnou paseku jedním autem prorazili bránu, aby si uvolnili cestu, píše michiganský deník News-Herald.

Dva z ukradených krasavců pak policie našla opuštěné zhruba 20 kilometrů od továrny na předměstí Detroitu. Jedno auto mělo podle policistů vážně poškozený předek, nejspíš tak šlo o vůz, který gang použil jako "beranidlo".

Související obsah

​Další dvě odcizená auta policie stále hledá. Obě by měla mít černé lakování, jen tak se ale přehlédnout nedají, s výkonem 760 koní z přeplňovaného motoru V8 dělají rozruch všude, kudy projedou.

Mustangy se vyrábí v továrně Flat Rock od roku 2005 a není to poprvé, co si areál vyhlédli zloději chtiví pořádných strojů. V roce 2017 se dva muži vloupali do továrny dírou v plotě a následně ujeli se dvěma auty. Jeden byl později chycen, ale druhý unikl. Už tehdy se ukázalo, že má fabrika problémy se zabezpečením, protože policie přiznala, že v předchozích letech vyšetřovala několik podobných případů.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události