Autonovinky

Sportovní Enyaq ukazuje svaly. Nákresy prozrazují podobu škodováckého kupé

Sportovní Enyaq ukazuje svaly. Nákresy prozrazují podobu škodováckého kupé
Zdroj: Škoda Storyboard

Tři týdny před světovou premiérou se nový model Škoda Enyaq Coupé iV ukázal na designových skicách, které ukazují svažující se linii střechy, zadní dveře s ostře lomenou hranou, sportovní design předního nárazníku i boční prahy v barvě karoserie.

Automobilka Škoda Auto poodhaluje oficiálními designovými skicami nový vůz Enyaq Coupé iV. Karosářská varianta kupé má kromě sportovnějších tvarů nabídnout díky aerodynamice i vyšší dojezd než původní elektrické SUV.

Kupé rozšíří první čistě elektrickou modelovou řadu Škodovky postavenou na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Cílem je rozdráždit emoce.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Boční prahy lakované v barvě karoserie a velká kola umocňují dynamický vzhled nového čtyřdveřového vrcholného modelu. Přepracovaná linie střechy pak přidává vozu na eleganci. Od B-sloupku se střecha mírně svažuje směrem dozadu a plynule přechází do pátých dveří.

Související obsah

​Pohled zezadu definuje nápis Škoda pod ostře lomenou hranou a zadní světla s pro značku typickým tvarem písmene C.

Příď charakterizuje velká a výrazná maska a úzké ostře řezané přední světlomety, které zvýrazňují šířku vozu. Skica rovněž ukazuje výrazný sportovní design předního nárazníku.

Související obsah

​Světová premiéra kupé je naplánovaná na 31. ledna 2022 a proběhne v Praze.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události