Za volantem

Proč je třeba vždy sundat sníh ze střechy? Video odpovídá drsně, ale jasně

Proč je třeba vždy sundat sníh ze střechy? Video odpovídá drsně, ale jasně
Ilustrační foto | Zdroj: Policie ČR

Co se může stát, když řidič před jízdou neodklidí sníh nebo námrazu ze střechy svého auta? Může to někoho stát i život. Podívejte se na video, které jasně ukazuje, co dokáže taková zmrzlá placka sněhu nebo kus ledu napáchat.

Sníh nemá na střeše auta, co dělat. Policisté i dopravní experti na to upozorňují každou zimu, přesto každoročně desítky řidičů odjíždějí z hor s pořádnou sněhovou čepicí na svých autech.

Když neodklizený sníh přimrzne, může pak za jízdy napáchat spoustu škod. A dokonce ohrozit životy. Tady je důkaz:

Tenhle konkrétní incident se stal v neděli na dálnici poblíž amerického města Albany, informuje portál lokálního radia WGNA s tím, že následky naštěstí nebyly fatální.

Jak je vidět na údajích z palubní kamery, když se zmrzlá deska odlepila ze střechy jedoucího vozu, obě auta jela kolem 50 mil v hodině, tedy zhruba 80 km/h. Nehoda skončila rozmláceným čelním sklem, jehož střepy nalétaly i do kabiny. Řidič ale v bezpečí dokázal zastavit a odstavit auto u krajnice.

​Řidič, který kolegu "odstřelil" se ale neobtěžoval zastavit, nejspíš si ani neuvědomil, co způsobil.

Související obsah

I v Česku se každý rok stane celá řada podobných nehod. Zkuste tedy nebýt líní a pořádně uklízejte sníh ze střechy než vyrazíte na cestu. Je to otrava, ale můžete tím někomu zachránit přední sklo a možná dokonce i život…

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události