Za volantem

Šílená jízda profi řidiče. Za volantem pil šampaňské, bavil se u mobilu a pak tvrdě narazil

Čeho jsou někteří profesionální řidiči za volantem schopni? Až neuvěřitelnou ukázku předvedl sedmadvacetiletý Brit, který během jízdy popíjel šampaňské rovnou z lahve, balil si cigaretu a pak se dobře bavil s mobilem v ruce. Jeho jízda skončila nehodou. Řidič vůbec netušil, že se jeho dodávka zezadu řítí do jiného auta.

"Má štěstí, že toho dne nikoho nezabil," říká lakonicky Babs Parsons, policista z anglického hrabství Severní Yorkshire. Jeho slova míří k profesionálnímu řidiči Jamesi Cowgillovi, který vloni způsobil nehodu poblíž anglické vesničky Ingleton.

Jeho dodávka vletěla zezadu do jiného auta, které zrovna stálo na konci kolony. Cowgill vůbec nebrzdil. Proč?

Když si policisté kvůli vyšetřování nehody vyžádali záznam z jeho kabiny, všechno pochopili a nestačili se divit.

Řidič totiž několik kilometrů před nehodou popíjel šampaňské rovnou z lahve, kterou si za volantem otevřel, pak si ubalil cigaretu a dobře naladěn si s kýmsi povídal při videohovoru přes mobil, který držel přímo před sebou nebo v klíně. Celou tu dobu se pochopitelně řízení moc nevěnoval.

Na záběrech, které zveřejnila policie je jeho obličej zarastrovaný, ale televize Nes 360 TV na YouTube umístila i nerozmazanou verzi videa, na které je vidět, jak se Cowgill usmívá, nedívá se na cestu a když mrkne před sebe, jeho úsměv mu najednou ztuhne a změní se ve výraz překvapení a zděšení. Dodávka totiž právě zezadu vráží do stojícího auta…

"Při střetu došlo k poškození vozu, nikdo však neutrpěl žádné zranění," uvedla tamní policie.

Cowgill po nehodě z místa činu zmizel, ale kolizi nahlásil zaměstnavateli, který pak předal záznam policii.

Sedmadvacetiletý profesionální řidič už přišel o práci, navíc si musí odsedět osm měsíců za mřížemi a rok a půl pak nesmí za volant.

Související obsah

​"Děkujeme majiteli dodávky, že nás upozornil na tyto záběry, protože nám to umožnilo dostat velmi nebezpečného řidiče ze silnice," vzkazuje policie z hrabství Severní Yorkshire.

Související obsah

​"Nešlo o chvilkové výpadky koncentrace, jde o souvislou dobu, ve které Cowgill věnoval vozovce jen velmi málo pozornosti nebo dokonce vůbec žádnou. Zjevně neměl pod kontrolou dodávku, kterou řídil. Způsob, jakým jel, znamenal jasné ohrožení pro ostatní účastníky silničního provozu a divím se, že nezpůsobil další kolize," dodává policista Babs Parsons.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události