Autonovinky

Ženy vybraly auta roku. Jejich preference se od evropského výběru dost liší

Ženy vybraly auta roku. Jejich preference se od evropského výběru dost liší
Zdroj: Thinkstockphotos

Pětašedesát aut se ucházelo o titul Women’s World Car of the Year, tedy o titul auta roku 2022 podle žen. Výhradně dámská porota vyhlásila nejlepší vozy v šesti kategoriích. Z nich se bude na začátku března vybírat absolutní vítěz. Jak byste volili vy?

"Vítězné vozy reprezentují dokonalost ve svých segmentech, ta je založená na bezpečnosti, řízení, technologiích, designu, dopadu na životní prostředí a také na hodnotě vzhledem k ceně," popisuje hlavní kritéria porota ankety Women’s World Car of the Year (WWCOTY).

Ta v pondělí oznámila vítěze v každé ze šesti kategorií Světového ženského auta roku 2022. Vybírala při tom ze 65 modelů, které byly uvedené na trh od 1. ledna do 31. prosince 2021.

Tady jsou vítězové:

Zdroj: WWCOTY

Městské vozy: Peugeot 308

Rodinná SUV: Kia Sportage

Velké vozy: Ford Mustang Mach-E

Velká SUV: BMW iX

Výkonné sportovní vozy: Audi e-Tron GT

Čtyřkolky (4 x 4): Jeep Wrangler 4xe

​Finalisty 12. ročníku ankety vybíral tým 56 motoristických novinářek ze 40 zemí pěti kontinentů. Je to jediná porota v automobilovém světě, která je složená výhradně ze žen.

Teď bude mít za úkol z vítězů jednotlivých kategorií zvolit auto roku. To bude vyhlášeno 8. března na Mezinárodní den žen.

​Nejužší výběr se o dost liší od "pánské" ankety Evropské auto roku (COTY). Do finále obou anket se dostaly jen dva modely: elektrický Mustang Mach-E a Peugeot 308. Jaké další modely bojují o Evropské auto roku (COTY) se můžete podívat zde:

Související obsah

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události