Za volantem

Ilegální závod na mostě v Dubrovníku? Šílená jízda skončila strašlivou nehodou

Je zázrak, že při této drtivé srážce nikdo nezemřel. Podívejte se na záběry z nehody, která se stala na mostě v chorvatském Dubrovníku. Řada lidí spekuluje, že šlo o tragický výsledek nelegálního závodu, informuje chorvatská televize RTL.

Na veřejnost se dostalo video hrozivé nehody, která se stala 10. února po půlnoci na Jadranské magistrále D8 v chorvatském Dubrovníku. Na most se tam vřítila dvě auta, která doslova rozdrtila protijedoucí maličký Renault Twingo.

Na záběrech je vidět, jak řidič Twinga zoufale uhýbá, když před sebou spatří letící auto v protisměru. Jenomže úhybný manévr nevyšel…

Vozidlo z protisměru jede tak rychle, že na reakci zbývá zlomek vteřiny a bohužel obě auta uhnou do stejného směru. Následuje velmi tvrdý náraz.

To ale není vše, v záběru se objevuje další auto, které jede podobně šílenou rychlostí, byť je na spodním okraji záběru dobře patrná značka omezující rychlost na 60 km/h. Tohle auto se sice drží na správné straně silnice, jenomže do odraženého Twinga stejně vletí.

Jak drtivý byl náraz, ukazuje snímek zdemolovaného renaultu (tedy spíš toho, co z něj zbylo) zveřejněný na facebooku:

Při tom pohledu je jasné, jak blízko byl řidič smrti. Podle informací RTL a Dubrovnického deníku byl 42letý muž při nehodě těžce zraněn.

A s těžkým zraněním skončila v nemocnici i 17letá spolujezdkyně z prvního auta, které srážku zavinilo.

Podle policejní zprávy 19letý řidič osobního vozidla s dubrovnickou registrační značkou vyjel na most ze zatáčky, nezvládl řízení a přejel do protisměru. Druhé auto, které se do nehody přiřítilo, řídil jen o dva roky starší mladík.

Související obsah

​Mnozí lidé, kteří viděli fotky nebo záběry na sociálních sítích, jsou přesvědčeni, že oba mladí řidiči v autech závodili. Názor si udělejte sami.

Chorvatská policie doplnila, že žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události