Škoda Auto

Škoda Auto svolává část svých modelů. Kvůli závadě mohou začít hořet

Škoda Auto svolává část svých modelů. Kvůli závadě mohou začít hořet
Škoda Karoq | Zdroj: Škoda Storyboard

Společnost Škoda Auto svolává do servisů majitele aut, která mohou mít nebezpečnou závadu. Jedná se o modely benzinových aut i hybridů. V extrémních případech jim totiž kvůli krytu motoru může hrozit, že auto začne hořet.

Automobilka Škoda Auto vyhlásila na území Česka dvě svolávací akce. Majitelé aut, kterých se svolávačka týká, dostanou upozornění od autorizovaných servisů. Ty jim potom odeberou kryt motoru a dostanou izolační podložku. Nový kryt motoru automobilka kvůli problémům se zásobováním zatím neposkytne, dodá jej až v budoucnosti při dodatečné montáži.

Důvodem pro svolávací akce je obava ze vzplanutí auta. "Za jistých okolností může dojít k situaci, kdy se kryt motoru uvolní a posune se blíže k rozpáleným částem motoru. Tím může dojít k jeho tepelné deformaci a v krajních případech dokonce k požáru," vysvětlil mluvčí Škoda Auto Pavel Jína.

Související obsah

V České republice se svolávací akce týká 2 028 vozů. Jedná se především o modely Suberb, Octavia, Kodiaq a Karoq. Konkrétně jde o vozy vyrobené od roku 2020 a vybavené motorem 2.0 TSI evo.

Automobilka zároveň svolává do servisů i zhruba tisícovku aut na hybridní pohon, u kterých hrozí pořár kvůli vadné pojistce baterie. Svolávat se budou modely Superb iV, Octavia iV a Octavia RS iV. Z této tisícovky aut jsou zhruba tři stovky v majetku automobilky.

Česko ale není jedinou zemí, kde se svolávají auta. Podle německého portálu Bild se svolávačka kvůli vadným krytům motorů týká i dalších automobilek v koncernu Volkswagen, do kterého Škoda Auto patří. Svolávají se tedy také vozy Volkswagen nebo Audi. Dohromady jde celosvětově o víc než 100 tisíc aut.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události