Domácí

Šílený závod kamioňáků. Jeden druhého vytlačil ze silnice, přímo před policisty

Neuvěřitelné manévry předváděli řidiči tahačů na frekventované mezinárodní silnici u jihočeského Velešína. Nebezpečné předjíždění skončilo nehodou - jeden z kamionů skončil mimo vozovku.

Když minulý týden policejní hlídka projížděla hlavním tahem od Českých Budějovic k hranici s Rakouskem, nestačila se divit. U Velešína se proti ní vyřítila trojice nákladních souprav.

Vypadalo to jak na podivném demoličním derby - tahač s návěsem na klády se hnal protisměrem a snažil se nacpat mezi další dva kamiony. Předjíždění ale řidiči nevyšlo, při svém manévru vytlačil vzadu jedoucí kamion ze silnice. Celou scénku policisté natočili na palubní kameru.

"Začal předjíždět jiné nákladní vozidlo a přitom ohrozil další účastníky silničního provozu, kteří aby zabránili střetu, museli náhle brzdit a změnit směr jízdy," popisuje policejní mluvčí Milan Bajcura.

Související obsah

​"Řidič při tomto manévru přejel vodorovné znamení – podélnou čáru souvislou, v místech zvlněného profilu velmi frekventované mezinárodní silnice, spojující krajskou metropoli s  mikroregionem Kaplicko a hraničním přechodem do Rakouské spolkové republiky," dodává mluvčí.

Ohrožený kamion se sice vzápětí dostal zpátky na silnici, "závodník" v tahači ale trestu neunikne. Jakmile překvapení policisté celou scénku zhlédli, otočili služební auto a vydali se hříšníka pronásledovat. "Přestupek s řidičem Renaultu následně řešili v obci Krasejovka, kde ho zastavili," podotýká Milan Bajcura.

Související obsah

​Přestupek dostal k projednání správní odbor magistrátu v Českých Budějovicích. "Podobných incidentů řeší jihočeští dopravní policisté několik desítek v roce, některé končí vážnou dopravní nehodou s újmou na zdraví a majetku!" dodává Bajcura.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události