Za volantem

Řidič si pořádně vychutnal cyklistu a ještě se tím chlubil. Přišla tvrdá odplata

Řidič si pořádně vychutnal cyklistu a ještě se tím chlubil. Přišla tvrdá odplata
Ilustrační snímek. | Zdroj: Profimedia

Šofér obřího amerického pickupu Ford Super Duty si na silnici vyšlápl na cyklistu. Přestože ten jel spořádaně po krajnici, řidič na něj ze svého dieselu vypustil mohutný oblak dýmu, a to přímo do jeho obličeje. Sám se s tím pochlubil na sociálních sítích.

Video, které začalo kolovat na sítích, ukazuje takzvaný "rolling coal", poněkud přihlouplou americkou zábavu majitelů obřích dieselů, kteří mohou po úpravě auta vypouštět z výfuku oblaka černého dýmu plného sazí a zplodin po neúplně spálené naftě.

Někteří řidiči v USA mají legraci z toho, když mohou kouř vypustit na nějakého cyklistu. Právě to je případ šoféra z Texasu, který natočil, jak při předjíždění cyklisty ze svého Fordu Super Duty vypustí dým přímo do jeho obličeje. "Proboha, cyklista!" zahajuje svůj "útok" autor videa.

Sám pak záběry pustil do světa. Pochlubil se jimi na sociální síti TikTok. A nestačil se divit. Video se dostalo ke členům facebookové skupiny o cyklistice v severním Texasu a začalo žít vlastním životem, přestože se ho autor snažil později ze sítí smazat.

Nejenže si autor vysloužil spoustu "hejtů", ale cyklisté spustili ještě větší pomstu. Vyzvali k bojkotu dílny, kde řidič upraveného pickupu pracuje, nebo ji dokonce vlastní, informuje portál Carscoops. Podniku teď přibývá spousta negativních recenzí a dílna, která se zabývá všemožnými zakázkovými úpravami aut, má tedy hodně negativní reklamu.

Související obsah

​Portál Star-Telegram dokonce kontaktoval údajného autora videa, který nepopřel, že pickup řídil, ale záběry odmítl komentovat. "Jediné, co k tomu chci říct, je, že osobní jednání by nemělo ovlivnit podnik, kde člověk pracuje," podotkl. Sebe označil za oběť a výzvu k bojkotu za typický projev "cancel culture", kdy je člověk ostrakizován "davem" nejen na sociálních sítích za svoje soukromé počínání nebo svoje názory.

Na otázku, zda zmíněnou dílnu vlastní, odpověděl nejednoznačně: "Ano i ne."

Později stejný portál informoval, že řidič natočil další video, tentokrát omluvné. Připustil v něm, že cyklista mu neprovedl nic špatného a že za volantem prostě udělal velkou hloupost.

Související obsah

​"Lidé mě mohou nenávidět, jak chtějí, mohou mě pomlouvat, jak chtějí, ale je přes čáru, když začnou pomlouvat firmu, která nemá nic společného s tím, co dělám ve svém osobním životě," řekl. Bojkot prý poškozuje jeho zaměstnance. "Ale oni jsou loajální, pracují se mnou dál, i když sami nesouhlasili s tím, co jsem udělal," dodal.

"Rolling coal" je dost nebezpečná zábava. Cyklisté toho s očima plnýma sazí pochopitelně moc nevidí, navíc se mohou toxického kouře nadýchat. A s ekologií to samozřejmě také nemá nic společného. V některých státech a městech USA je tahle "zábava" dokonce nezákonná.

Související obsah

​Jak může dopadnout agrese vůči cyklistům, to dobře ví mladík, který vloni na podzim "zaútočil" na skupinu cyklistů, trénujících na triatlon. Nejdřív se na ně také snažil vypustit dým, jenomže přitom nakonec ztratil kontrolu nad řízením a několik jich srazil. Čtyři skončili v nemocnici, dva tam dokonce musel přepravit vrtulník:

Související obsah

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události