Autonovinky

Malinké offroadové autíčko se vyprodalo za 18 minut. Stovky zájemců ostrouhaly

Přesně 17 minut a 28 vteřin bylo na trhu maličké elektrické vozítko Citroën My Ami Buggy. Francouzská automobilka totiž nabídla jen velmi limitovanou edici. A 50 kusů bylo pryč, než se zákazníci stihli rozkoukat.

Moc velké využití pro tohle autíčko nenajdete, vypadá ale opravdu zábavně. Dvoumístná elektrická "plážová" buginka My Ami Buggy se vyprodala hned poté, co ji Citroën nabídl v on-line předprodeji.

Limitka se začala prodávat v úterý ve 12:00, první rezervace byla dokončena tři minuty poté. A za dalších 14 minut a 28 vteřin byly všechny maličké elektromobily pryč. Citroën jich totiž nabídl jen 50.

První zákazník dostane svoje autíčko se svým jménem, které bude vyražené na plaketě s výrobním číslem. Dočkat by se měl v druhé půlce srpna.

Zájemců o exkluzivní verzi minimodelu přitom bylo téměř 1 800, uvedla automobilka v tiskové zprávě. A to Citroën vozítko nabídl jen ve Francii.

Offroadově laděná bugina vychází z konceptu, který byl představený vloni v prosinci. U veřejnosti vyvolal takové nadšení, že se Citroën rozhodl alespoň malou sérii skutečně vyrobit.

Související obsah

​Hodí se pro dva třeba na výlet k vodě nebo na kempování do hor. "My Ami Buggy je stvořené pro dobrodružství a díky otevřenému prostoru pro cestující ztělesňuje svobodu a prázdninovou atmosféru," popisuje automobilka elektrické autíčko, které má místo dveří kovové "zábradlí" a místo kusu střechy plátno, jež se dá srolovat.

Speciální khaki lakování doplňují zlaté ráfky kol a žlutě svítící doplňky v interiéru.

Buggy je jednou z verzí elektrického modelu My Ami, který je oficiálně vlastně čtyřkolkou, takže ho může řídit držitel patřičného oprávnění už od 15 let. Má baterii o kapacitě 5,5 kWh a elektromotor o výkonu 6 kW (8 koní). Na jedno nabití ujede 75 kilometrů.

Související obsah

​Model My Ami se prodává v 9 zemích a od svého uvedení na trh v dubnu 2020 si v Evropě našel přes 21 000 zákazníků. Například My Ami Cargo může sloužit pro rozvážky po městech. V Česku se Ami zatím neprodává, ale už ho testovala třeba Česká pošta nebo rozvážková firma DoDo.

Cena malého vozítka začíná v přepočtu na necelých 220 tisících Kč, speciální edice My Ami Buggy ale stála o zhruba 25 tisíc víc.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události