Zahraničí

Šílený útok na cyklistu. Řidič džípu na něj letěl z protisměru, málem unikl trestu

Šílený útok na cyklistu. Řidič džípu na něj letěl z protisměru, málem unikl trestu
Cyklista (ilustrační snímek) | Zdroj: TV Nova

Padesátiletý řidič vozu Jeep Wrangler nezvládl zkrotit svůj vztek a po drsné hádce s cyklistou na něj zaútočil. Otočil svoje auto a z protisměru se vyřítil přímo proti muži na kole. Podívejte se na vložené video.

Incident se odehrál už v dubnu poblíž amerického města Houston, až teď se ale nejspíš dostane k soudu. Policisté totiž nejprve případ odložili, informuje portál Houston Chronicle. Podle nich šlo o "tvrzení proti tvrzení".

Což je tedy s podivem, cyklista měl incident natočený na kameru a záznam policistům předal.

Na záběrech je vidět, jak vjíždí na silnici a jak se k němu zezadu blíží bílý Jeep Wrangler. Není jasné, co přesně se řidiči nelíbilo, ale cyklistu zasypal sprškou sprostých nadávek. Svůj výlev zakončil slovy: "Doufám, že zemřeš."

"Nevím, jestli je to na tom videu dobře slyšet, ale prostě jsem cítil, jak z toho člověka vychází nenávist," popsal cyklista, který podle webu Houston Chronicle chtěl za strachu o svou bezpečnost zůstat v anonymitě.

Související obsah

​Muž na kole nadávky opětoval, párkrát na řidiče ukázal známé gesto se zdviženým prostředníčkem. Dokonce si nachystal pepřový sprej. "Myslel jsem, že ten chlap vystupuje. Zastavil jsem se a sáhl do kapsy. Sprej nosím pro případ, že by se něco takového stalo," dodal. Jeep nezastavil, místo toho zmizel v dáli.

Scénka to byla nepěkná, dramatická, ale ne až tak mimořádná. K podobným "výměnám názorů" mezi cyklisty a motoristy bohužel dochází dnes a denně. Jenomže tahle scéna takto neskončila. Jeep se totiž za pár minut vrátil z protisměru.

Řidič rozsvítil dálková světla a mířil přímo na vyděšeného muže na kole. Cyklista uvedl, že byl v tu chvíli přesvědčený, že ho dvoutunové auto přejede a že na téhle cestě z práce prostě zemře. Řidič nakonec těsně před ním svoje auto srovnal, ale než se vrátil do správného pruhu, ohrozil v protisměru několik dalších lidí.

Policie 50letého šoféra rychle identifikovala a vyslechla. Prý byl šílený z toho, že cyklista jel po silnici. Podle texaských zákonů musí cyklisté jezdit po silnici co nejblíže k pravé krajnici. A to takovým způsobem, aby to bylo bezpečné. Z videa není patrné, že by cyklista předpisy porušoval.

Související obsah

​Nicméně policie video přezkoumala a případ nepochopitelně odložila. Až teď, tedy dva a půl měsíce po incidentu, přišlo obvinění. Vznesl ho státní žalobce, který se rozhodl případ dotáhnout. Řidič Jeepu Wrangler teď čelí trestnímu stíhání kvůli bezohledné jízdě, pokud bude odsouzen, hrozí mu až 30 dní vězení a pokuta 200 dolarů.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události