Zahraničí

Ruská Lada Niva se vrací na montážní linky. AvtoVAZ obnovuje její výrobu

Ruská Lada Niva se vrací na montážní linky. AvtoVAZ obnovuje její výrobu
Výroba Lady | Zdroj: AvtoVAZ

Ruský automobilový průmysl má kvůli sankcím problémy se zásobováním. Velká část výroby se kvůli nedostatku součástek dovážených ze zahraničí zastavila. Automobilka AvtoVAZ nyní však obnovuje výrobu jednoho ze svých modelů.

Zahraniční sankce dopadají i na ruské automobilky. Mezi ně patří i největší ruský výrobce aut AvtoVAZ. Ten musel výrobu některých svých modelů na několik měsíců přerušit. Jedním z těchto aut je i slavná Lada, kterou však AvtoVAZ znovu posílá na montážní linky.

Jde o model Niva Legend, který patří mezi nejpopulárnější auta v Rusku. Třídveřové SUV bude AvtoVAZ vyrábět ve verzi Classic´22, která má oproti předchozím modelům být obohacena o nové výdobytky. V modelu, který jde znovu do výroby, návrháři slibují například posilovače řízení, palubní počítač nebo razítkově svařované ráfky kol a ocelovou ochranu klikové skříně.

Související obsah

​Cenu nového modelu automobilka teprve oznámí, auto má být však levnější než v minulosti. "Obnovení výroby druhého modelu Lada a spuštění další montážní linky v současných obtížných podmínkách je skutečným vítězstvím celého týmu AvtoVAZ," oznámil prezident AvtoVAZu Maxim Sokolov.

Výrazným problémem, který musel AvtoVAZ překousnout, jsou západní sankce. Kvůli nim totiž Rusko nemá dostatek moderních součástek pro auta a nedokáže si je ani samo vyrobit. Při konstrukci a navrhování aut s tím proto musí automobilky počítat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události