Zahraničí

Šílený závod za provozu. Majitel supersportu si z městského okruhu udělal závodní trať

Šílený závod za provozu. Majitel supersportu si z městského okruhu udělal závodní trať
Zdroj: JTThornton / YouTube

Supersport McLaren 720S se za tmy řítí po městském okruhu, kličkuje mezi auty, podjíždí je. Při tom neustále výrazně překračuje povolenou rychlost. Důvod? Překonání šíleného rekordu. Podívejte se na video uvnitř článku.

V roce 2013 se na sociálních sítích objevilo video šílené jízdy po vnějším silničním okruhu kolem ostrova Manhattan v americkém New Yorku. Řidič Adam Tang vystupující pod přezdívkou AfroDuck se rozhodl, že za plného provozu zkusí, co umí jeho sériové BMW Z4.

Městský okruh tehdy projel za 24 minut, svým "výkonem" se pochlubil ve videu a na sítích vyvolal poprask. Týden poté byl tehdy 30letý Tang zatčen a obviněn z překročení povolené rychlosti, veřejného ohrožení, bezohledné jízdy a všemožných dalších přečinů.

Modré BMW Z4 bylo zabaveno a "závodník" přišel o řidičák. Následně mu soud vyměřil rok vězení a Tang před rozsudkem utekl do Kanady. Pro motoristický portál Jalopnik později přiznal, že mu touha po slávě na internetu v podstatě zničila život.

Související obsah

​Přes to všechno má následovníka, informuje portál Road & Track. Před pár dny se totiž na YouTube objevilo nové video, na kterém si kdosi plete silniční okruh se závodní tratí. Přezdívá si JT Thornton a chlubí se tím, že Afroducka porazil.

Adam Tang projel okruh za 24 minut a 7 sekund, jeho nástupce za 21 minut a 3 vteřiny. Podle palubního počítače jel za plného provozu průměrně 69 mil v hodině, tedy přes 110 km/h. Na vnějším okruhu kolem ostrova je přitom rychlost omezena na 50 až 80 km/h. Pokud dodržujete předpisy, stejná trasa trvá zhruba 42 minut.

Podívejte se na čtyřikrát zrychlený záznam šílené jízdy, při které řidič několikrát natěsno objíždí a podjíždí pomalejší auta, a dokonce mu zatrne, když se kolem začnou míhat policejní majáky. Policisté si ho ale vůbec nevšímají, evidentně je právě zaměstnával někdo úplně jiný:

Na celém okruhu je 58 semaforů, Thornton tvrdí, že musel zastavit na 24 z nich. Adama Tanga při původní jízdě zastavila červená jen šestkrát.

A v čem že to "závodník" seděl? Jde o 720koňový supersport McLaren 720S, který má pod kapotou čtyřlitrový osmiválec a z nuly na stovku umí vystřelit za necelé tři vteřiny.

Související obsah

​Čeká teď jeho majitele podobný osud jako Adama Tanga? "Zda o záznam projeví newyorská policie podobný zájem, to se teprve uvidí," podotýká Road & Track.

Každopádně má nový držitel rekordu před úřady respekt. Zjevně doufal, že se vyhne stíhání tak, že záznam zveřejní s dostatečným odstupem: Video pustil do světa koncem července, jízda ale podle všeho proběhla už před dvěma lety.

Související obsah

​Thornton totiž podle zveřejněných údajů na "trať" vyrazil v době lockdownu během vrcholící vlny covidu v červnu 2020. I díky tomu byl na okruhu menší provoz. Navíc pokus o rekord proběhl před třetí hodinou ráno. Jestli ho to omlouvá? Na to si odpovězte sami.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události