Za volantem

Nezapomínáte na tohle pravidlo? Jednoduchý návod, jak se zbavit zlozvyku

Záchranářská ulička. Čeští řidiči na ni stále zapomínají, ačkoliv záchranáři opakovaně apelují, že bez ní nemohou projet k nehodám. Podívejte se ve videu na jednoduchý návod, jak v kolonách správně postupovat.

I když pozitivních příkladů přibývá, stále je to jeden z největších zlozvyků na českých dálnicích – mnozí řidiči zapomínají v kolonách vytvářet uličku pro záchranáře. A najdou se i takoví, kteří správně vytvořenou uličku zneužívají k předjíždění.

Těchto případů je stále velké množství. Podívejte se ZDE.

Víte, jak se správně zachovat? Jednoduchý návod najdete v úvodním videu, které zveřejnila Toyota ČR v rámci seriálu Etiketa na silnici.

​Zásadní je myslet na vytváření uličky už při příjezdu do kolony. Že ostatní stojí špatně? Zkuste je inspirovat, třeba se k vám připojí. Vytvářet uličku až ve chvíli, kdy slyšíte za sebou sirénu, je totiž pozdě.

Související obsah

​"Milí kolegové řidiči, moc vás prosím, vždy myslete v kolonách na záchranářskou uličku. Vezli jsme malé a dusící se dítě, které muselo okamžitě na sál. Ztráceli jsme v té koloně cenné minuty. Ty nejcennější!"

Tak zní krátký, ale jasný vzkaz, který před časem zveřejnil řidič středočeské záchranky na sociálních sítích. Adresátem jsou šoféři, kteří se pořád nenaučili v kolonách nechávat místo pro průjezd záchranářských vozů. Zablokované sanitky nebo hasičská auta to pak zdržuje v boji o lidské životy.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události