Za volantem

Šílenost na dálnici. Senior se v protisměru začal otáčet, k neštěstí chyběl kousek

Šílenost na dálnici. Senior se v protisměru začal otáčet, k neštěstí chyběl kousek
Zdroj: Policie ČR

Dvě hrozivé chyby za sebou předvedl v sobotu 74letý řidič na dálnici D6 u Sokolova. Chybělo málo a chyby se mohly stát osudnými jemu i 21letému mladíkovi, který se se svým autem zmatenému seniorovi připletl do cesty.

Čtyřiasedmdesátiletý řidič vjel na dálnici D6 poblíž Březové na Sokolovsku krátce před sobotní 23. hodinou špatným nájezdem, a jeho volkswagen se tak hnal na Cheb v protisměru.

Po chvíli si senior svoji chybu uvědomil, ale hned následovala další. Přímo na dálnici se za tmy začal otáčet. Během nebezpečného manévru se jeho auto dostalo do jízdní dráhy přijíždějící dacie, kterou řídil 21letý mladík.

Následovala srážka, naštěstí nebyla tragická, ačkoliv k tomu moc nechybělo. "Při dopravní nehodě došlo ke zranění 21letého řidiče vozidla značky Dacia, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice," uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Související obsah

​Oba řidiči se po nehodě podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla negativně. Škoda byla předběžně odhadnuta na zhruba 60 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR

​Co dělat, pokud se na dálnici ocitnete v protisměru? Hlavně nezmatkovat! A rozhodně se na dálnici neotáčet.

"V takovém případě musí řidič co nejrychleji a bez otáčení zastavit vozidlo v odstavném pruhu, tedy co nejvíce vlevo u krajnice, zapnout varovná světla, obléknout si reflexní vestu a schovat se za svodidla pro své bezpečí. Neměl by také zapomenout na umístění bezpečnostního trojúhelníku do vzdálenosti minimálně 100 metrů před vozidlo z pohledu přijíždějících vozů. Jeho povinností je rovněž okamžité nahlášení vzniklé situace na linku 158 s přesnou identifikací místa odstaveného vozidla a vyčkání na příjezd hlídky," popisuje policie.

  • Zastavte v odstavném pruhu nebo na krajnici, ideálně vedle nejpomalejšího pruhu. Pokud to možné není, neriskujte a zastavte co nejblíže středovému pásu dálnice.
  • Zapněte varovné blinkry, ať je vaše auto víc vidět.
  • Utečte z vozidla v reflexní vestě za svodidla. I správně odstavené vozidlo představuje vysoké riziko srážky.
  • Volejte linku 158 a informujte policii o své poloze, vyčkejte do jejího příjezdu.
vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události