Za volantem

Šílenec si spletl svoji dacii s formulí. Letěl v protisměru, přes plnou i přes křižovatku

"Jsem pravidelnou řidičkou a převážně jezdím větší vzdálenosti, ale i když se každý den setkávám s několika dopravními přestupky, ať už úmyslnými, nebo ne, toto jsem ještě nezažila," napsala nám čtenářka k videu, které v úterý kolem šesté hodiny ráno natočila na palubní kameru při cestě z Mostu do Prahy. Řidič dacie si na záběrech plete silnici se závodní tratí a ohrožuje všechny kolem sebe.

Už z prvních záběrů je vidět, že se něco děje. Auta v protisměru blikají, uhýbají až za krajnici. Proč? Po chvíli pochopíte.

Do záběru se totiž zezadu vřítí tmavá Dacia Logan a její řidič jakoby neměl potuchy, že existují nějaká pravidla. Pravděpodobně předjížděl jako šílenec už několik kilometrů před tím, tady jeho velmi riskantní manévry vrcholí.
V sedanu se žene vpřed, předjíždí několik aut před sebou, přes plnou čáru, přes křižovatku, pořád v protisměru… Značky o práci na silnici nebo omezení rychlosti naprosto ignoruje.

"Nerespektuje žádné z těchto značení, ale nerespektuje ani zřetelné vodorovné značení na silnici, a to i přesto, že můj bezpečnostní odstup od auta přede mnou je tak velký, že mu zařazení bezpečně umožňuje," popisuje autorka záběrů.

Související obsah

​Za křižovatkou se dacie v poslední chvíli řadí do svého směru těsně před protijedoucí dodávkou. Ohrožuje při tom hned několik vozidel.

"Přede mnou jedou tři nákladní automobily, které se snažil předjet, a jeden z nich je cisterna, dle všeho naložená palivem. Nechci ani pomyslet, co všechno se mohlo s ohledem na všechny proměnné stát, a to nemluvím o tom, že o několik metrů dále je benzínka," dodává řidička s tím, že svoje záběry rovnou posílá i policii.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události