Autonovinky

Kodiaq dostane v nové generaci hybridní motor. Škodovku to vyjde na 300 milionů

Kodiaq dostane v nové generaci hybridní motor. Škodovku to vyjde na 300 milionů
Škodovka už vyrábí první předsériové vozy nové generace modelu Kodiaq. | Zdroj: Škoda Storyboard

Druhá generace vlajkového SUV Kodiaq je jednou z nejočekávanějších novinek, které automobilka Škoda Auto představí ještě v letošním roce. Na výrobní linky v závodě v Kvasinách najede v tom příštím, ale Škodovka je nejdříve musí nákladně přestavět. Vyžádá si to investici 12 milionů eur, tedy skoro 300 milionů korun.

​Premiéra nové generace Škody Kodiaq je naplánovaná na podzim letošního roku, první předsériové vozy se už vyrábějí, sériová výroba se ale rozběhne až v tom příštím. Už teď se ale v Kvasinách připravují výrobní linky.

"Přípravy na výrobu naší druhé generace modelu Kodiaq jsou již v plném proudu. Jak je pro značku Škoda typické, opět využíváme stávající infrastrukturu a zároveň chytře integrujeme nové technologie," uvádí člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

"Komplexní přizpůsobení a další zajištění budoucnosti montážní linky za běžného provozu je však velmi náročný úkol – jak technicky, tak logisticky. Současně jsme také úspěšně přerozdělili a optimalizovali výrobu našich modelů, a mohli tak uvolnit další kapacitu," doplňuje Oeljeklaus.

Související obsah

​Do přestavby výrobních linek v Kvasinách, z nichž dnes vyjíždějí modely Kodiaq, Superb a Superb iV, investuje Škoda Auto kolem 12 milionů eur.

Po převedení výroby nové generace superbu do Bratislavy na začátku roku 2024 dojde k uvolnění kapacity pro montáž dalších 150 000 populárních SUV Karoq a Kodiaq ročně.

Investice do přestavby je nutná i proto, že až sedmimístné SUV bude podle plánů v nabídce také ve verzi s plug-in hybridním pohonem. "Vůz získá moderní a účinné benzínové a naftové motory, ale poprvé se objeví také plug-in hybridní a mild-hybridní pohon," doplňuje vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Související obsah

​Investice se týkají například integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Díky tomu má z linky sjíždět až 410 kodiaqů druhé generace denně.

Škodovka slibuje u druhé generace zcela novou úroveň v oblasti bezpečnosti, technologií a všestrannosti.

Související obsah

​Největší SUV značky Škoda mělo premiéru 1. září 2016, od té doby Škoda ve svých závodech v Česku, na Ukrajině, v Číně, v Indii a do loňského března i v Rusku vyrobila přes 800 000 vozů Kodiaq. Populární model obdržel více než 40 mezinárodních ocenění.

Nové generace modelů Kodiaq a Superb úspěšně dokončily testy v extrémně nízkých teplotách za polárním kruhem. Škodovka je ukazuje zatím pod kamufláží, premiéru budou mít na podzim:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události