Autonovinky

Tři řady sedadel, sedm pasažérů, pět isofixů! Renault upravil Kangoo pro početné rodiny

Tři řady sedadel, sedm pasažérů, pět isofixů! Renault upravil Kangoo pro početné rodiny
Renault Grand Kangoo. | Zdroj: Renault Group

Francouzský Renault předvedl na autosalonu v Mnichově novou verzi svojí mini dodávky Kangoo. Do nabídky přidal sedmimístnou variantu, která splní i potřeby početných rodin. K dispozici bude se spalovacími motory i jako elektromobil s dojezdem 265 kilometrů.

​Kangoo je už 25 let průkopníkem v segmentu vozů typu ludospace (MPV pro volný čas), nabídl například vůbec první posuvné boční dveří ve své třídě. Třetí generace mini dodávky je na trhu už od roku 2021, nově ale přichází v modelové řadě Grand Kangoo.

Radost můžou mít živnostníci, kteří potřebují prostorný vůz, ale hlavně rodiče, kteří hledají dostupné a praktické auto pro početné potomstvo.

Grand Kangoo je totiž prodloužená verze osobní dodávky, , která převeze sedm pasažérů ve třech řadách sedadel v konfiguraci 2+3+2. Všech pět sedadel v zadních řadách je přitom vybaveno systémem Isofix pro upevnění dětských sedaček.

Nové Grand Kangoo má být stejně praktické jako standardní verze a dostane veškerou bezpečnostní výbavu, 14 jízdních asistentů a řadu komfortních prvků.

Ve druhé řadě jsou tři samostatná sedadla a ve třetí řadě dvě a Renault slibuje víc prostoru, než může nabídnout jakýkoliv konkurent v dané kategorii. Díky tomu v pohodě sveze i pětici dospělých.

Související obsah

​V kabině je více než 58 litrů přístupného úložného prostoru, kufr má v sedmimístné verzi objem 500 litrů a po vyjmutí zadních sedadel a sklopení sedačky spolujezdce ho lze rozšířit až na 3750 litrů.

Zadní sedačky jsou nezávislé, posuvné, sklopné a vyjímatelné, což umožňuje množství dalších konfigurací. Při sklopeném sedadle spolujezdce se dají převážet až 311 centimetrů dlouhé předměty.

Přístup do třetí řady sedadel usnadňují dvoje široké posuvné dveře o šířce 83 cm, což je o 18 cm víc proti modelu Kangoo.

Standardně se prodloužená verze dodává s prosklenými zadními dveřmi, ale je možné mít také zadní dveře otevíratelné do stran (180 stupňů) s prosklením 2/3-1/3 pro snadný přístup do zavazadlového prostoru.

Na designu se proti základnímu modelu nic nemění. Palubní deska je z broušeného tmavého dřeva, přístrojový štít může mít 10 palců, ve výbavě jsou elektricky ovládaná zadní okna, couvací kamera, střešní lišty a u elektrické verze i regulovaná dvouzónová klimatizace s tepelným čerpadlem a příplatkové vyhřívané čelní sklo, přední sedačky i volant.

Související obsah

​K dispozici bude benzínový, naftový i elektrický motor.

Zážehový agregát má výkon 96 kW (130 koní) a na výběr bude se šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Vznětový motor o výkonu 70 kW (95 koní) bude spolupracovat výlučně s manuální převodovkou.

Elektrická varianta Grand Kangoo E-Tech bude pohánět elektromotor o výkonu 90 kW (121 koní) s okamžitě dostupným točivým momentem 245 Nm. Energii bude čerpat z baterie o výkonu 45 kWh, což by podle normy WLTP mělo stačit na dojezd 265 kilometrů.

K dispozici budou tří režimy rekuperačního brzdění a také režim Eco, který omezí výkon elektromotoru na 56 kW a omezí rychlost na 110 km/h. Různé kombinace mezi trakčními a brzdnými režimy doplňují až šest různých jízdních stylů, které optimalizují komfort a dojezd v závislosti na stylu jízdy a dopravních podmínkách.

Grand Kangoo se bude vyrábět ve francouzské továrně v Maubeuge. Objednávky Renault spustí na konci letošního roku a první kusy dorazí k zákazníkům začátkem toho příštího.

Renault za 25 let výroby prodal více než 4,4 milionu vozů Kangoo v 50 zemích světa a elektrická verze je od roku 2011 nejprodávanějším vozem ve svém segmentu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události