Kupte si

PAŘÍŽ ŽIVĚ: Citroën vypouští do rybníku malých aut dravou štiku

PAŘÍŽ ŽIVĚ: Citroën vypouští do rybníku malých aut dravou štiku

Hlavní doménou současného Citroënu jsou zejména rodinné modely a malá auta. Model C3 má nejlepší roky dávno za sebou, a tak je nejvyšší čas na nástupce. Zdá se, že se máme na co těšit.

Stávající C3 potřebuje nástupce jako sůl, protože po vyčlenění divize DS mimo Citroën se DS3 rázem nepočítá mezi malé modely Citroënu, a tak tady Francouze hodně tlačí bota. Jednou z velmi zajímavých premiér pařížského autosalonu je proto nová generace Citroënu C3, který zdařile navazuje na vizuální motivy úspěšných sourozenců C4 Castus a C4 Picasso.


Od Cactusu, slavícího úspěchy se svou funky náturou, nová C3 přebírá například praktické Airbumps, ochranu na dveřích proti poškrábání na parkovištích, ale také rozsáhlé možnosti individualizace exteriéru i interiéru. K mání bude 36 (!) barevných kombinací karoserie.


Interiér se nese v duchu tzv. sofistikované jednoduchosti Cactusu. Na přístrojové desce najdeme minimum tlačítek a většina funkcí se ovládá pomocí sedmipalcového dotykového displeje. Zajímavou novinkou C3 je integrovaná kamera ve zpětném zrcátku, která v případě nehody umožní přehrát dění 30 sekund před a 60 sekund po havárii. Řidič může také stiskem tlačítka pohodlně fotit dění před sebou a snímky šířit po sociálních sítích.


O pohon C3, dlouhé 3,99 metru a nabízející kufr o objemu 300 litrů, se postará rodina známých tříválcových dvanáctistovek PureTech, které doplní dieselové šestnáctistovky BlueHDi. Všechny převodovky budou šestistupňové, ale nabídku brzy rozšíří automat se stejným počtem stupňů.


Nový Citroën C3 bude mít výhradně pětidveřovou karoserii a podle všeho také slušné šance zabodovat v nabitém segmentu. Moc se nám líbí!


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události