Hyundai

Hyundai přitvrzuje. Nová generace i10 vypadá na první skice drsně

Hyundai přitvrzuje. Nová generace i10 vypadá na první skice drsně
Zdroj: Hyundai

Automobilka Hyundai odhalila první skicu nové generace modelu i10. Nákres prozrazuje, že miniauto do města dostane dost dynamický design. Na výslednou podobu si ale budeme muset počkat - v září bude mít nová i10 premiéru na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kvůli požadavkům na ekologii a bezpečnost se malým autům moc nedaří. Náklady na výrobu stoupají, přitom automobilky potřebují držet cenu malých aut nízko. Navíc mrňousy v oblíbenosti drtí populární městské crossovery. Někteří výrobci se proto rozhodli své nejmenší modely raději stáhnout z trhu, nebo je mění na čisté elektromobily.

Hyundai ale chce svůj model i10 v segmentu A udržet. Brzy představí výslednou podobu nové generace, zatím pouští do světa první skicu. Ta naznačuje, že nejnovější zástupce produktové řady ”i” vyjede s nově pojatým dynamickým designem, v němž hrají významnou roli kontrasty mezi hladkými plochami a ostrými liniemi.

Korejský výrobce se dušuje, že na nové generaci nešetřil, žádné drobné kosmetické úpravy předchozí generace, ale rovnou úplně nový model. “Aktuální modelová řada i10 patří dlouhodobě mezi naše nejprodávanější modely v Evropě. Při vývoji jejího nástupce jsme se v ničem neomezovali. Design se výrazně odlišuje od aktuální generace. Významně jsme změnili také nabídku poháněcích ústrojí, funkcí v oblasti konektivity a bezpečnostní výbavy, abychom nabízeli našim zákazníkům ještě více,” tvrdí Hyundai.

Související obsah

Nový model má mít jednu z nejrozsáhlejších bezpečnostních výbav ve své třídě, včetně asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu, asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu.

Design je rozhodně výraznější. “Proporce zcela nového modelu byly optimalizovány změnami šířky, výšky a průměru kol. Výsledkem je energický a agilní vzhled,” vzkazuje automobilka.

Široká maska chladiče má vyjádřit sportovní charakter a zahrnuje světla pro denní svícení, což je tradiční stylistický prvek modelové řady i10. Šířku vozu a jeho vizuální stabilitu umocňují trojúhelníkové otvory pro přívod vzduchu do podběhů kol, které navíc vylepšují aerodynamiku.

Zřetelné jsou střešní sloupky C ve tvaru písmene X, které přitahují pohled k logu, umístěnému na střešním sloupku. Plochy s trojúhelníkovým motivem vizuálně zdůrazňují šířku vozu, stejně jako kola umístěná až v rozích karoserie.

Související obsah

Ke sportovnímu vzhledu by se hodila i “nabušená” verze N se silným motorem pod kapotou. O výbavách a motorizacích ale zatím v Hyundai nechtějí prozradit vůbec nic navíc.

“Fotografická upoutávka naznačuje vzhled zcela nového modelu i10, který později uvidíte ve finální podobě pro sériovou výrobu. V současnosti neuvádíme specifické informace, například o motorech nebo výbavách. Více informací zveřejníme v nadcházejících týdnech,” reaguje automobilka. A stejně zatím odbývá i dotazy na ceny a termíny pro uvedení na evropský trh.

Nová generace modelu byla každopádně navržena a vyvinuta v Evropě, kde se bude také vyrábět. S vozem Hyundai Grand i10 Nios, který byl právě představen v Indii nemá nic společného.

“Model, který byl právě odhalen v Indii, je určen pouze pro indický trh. Zcela nový i10 pro Evropu bude představen ve světové premiéře na frankfurtském autosalonu a od indického vozu se liší jak designem, tak poháněcím ústrojím i výbavou. Máme stejnou strategii jako u předchozích generací modelů v segmentu A i dalších segmentech: pro různé regiony vyvíjíme různé modely,” vysvětluje Hyundai.

Grand i10 Nios určený pro indický trh:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hyundai

Důležité Události