Citroën

Citroën CXperience: Stvořen přímo pro Fantomase! GALERIE

Citroën CXperience: Stvořen přímo pro Fantomase! GALERIE

Nový koncept Cxperience, doslova napěchovaný moderní technikou, by se jistě líbil i Fantomasovi, proslavenému svou slabostí pro kultovní Citroën DS. Chystá-li geniální zločinecký mozek další plán na ovládnutí světa, můžeme již nyní tušit, v čem se bude vozit...

Čerstvě představený koncept CXperience demonstruje technologické možnosti značky Citroën pro nejbližší budoucnost, ale také designérské motivy, které uvidíme na připravovaných sériových modelech.

Staňte se naším fanouškem na facebooku


Působivý koncept dlouhý 4,85 metru zaujme výškou pouze 1,37 metru, krátkými převisy, aktivními průduchy v předním nárazníku, konkávním zadním oknem a zadními bočními dveřmi, uchycenými pro snadnější nástup pasažerů na zadním sloupku.

Dominantou interiéru založeného na přehlednosti je 19palcový obdélníkový displej, které může sloužit i spolujezdci například k přehrávání filmů. Auto má také zabudovanou kameru, snímající dění před autem, zatímco další kamery nahrazují zpětná zrcátka. Pokud jde o techniku pohonu, CXperience vsadil na plug-in hybridní systém kombinující elektromotor s benzínovým motorem o celkovém výkonu přibližně 300 koní. S přenosem výkonu na kola pomáhá osmistupňová automatická převodovka, zatímco baterie je uložena v podlaze, takže nijak neomezuje prostor pro cestující ani zavazadla. CXperience lze dobíjet ze zásuvky a výhodou je dojezd až 60 km pouze na elektřinu. Uvidíme, za jak dlouho se podobný systém dostane i do nového mini C3.


O maximální pohodlí se pak stará nově představený "Advanced Comfort programme", což je nejnovější generace systému odpružení, typického pro Citroën, podpořeného snahou o potlačení vnějšího hluku, vibrací a dosažení co nejkomfortnějšího posezu.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události