Range Rover

Varování: tyto dva Range Rovery vám vyrazí dech!

Neznáte-li nic krásnějšího než siluetu britské metropole nebo newyorského Manhattanu, měli byste zavítat do showroomu firmy Overfinch, kde právě stojí dvojice mimořádně exkluzivních Range Roverů ve stylu Art Deco.

Range Rover vznikl v 70. letech jako první luxusní offroad s vizí, že ani terénní auto z člověka nemusí vytřást duši a k jeho řízení nepotřebujete sílu komiksového Hulka. Dnešní Range Rover je bez debat nejuniverzálnější luxusní auto světa, které ve svých schopnostech nemá přímou konkurenci.

Staňte se naším fanouškem na facebooku.

Již od roku 1975 však funguje firma Overfinch, která má své živobytí postavené na lidech, pro něž sériové Range Rovery nejsou stále dost luxusní. A že je takových klientů pořád dost, dokazuje dvojice upravených Range Roverů, které právě najdete v londýnském showroomu firmy Overfinch. Na techniku v tomto případě vůbec nesáhli, takže oba Range Rovery pohání sériový pětilitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem, který díky výkonu 510 koní dokáže tento dvouapůltunový dům na kolech rozjet na stovku za pět sekund a dosáhnout s ním až 250 km/h. To hlavní nás čeká uvnitř černého Range Roveru Manhattan Edition a modré London Edition. Obě auta jsou i na poměry zakázkových úpravců nejvyšší liga. Interiéry ve stylu Art Deco jsou sestaveny z 5500 ručně zpracovaných komponentů! Na jednom interiéru strávili lidé z Overfinch 250 hodin a výsledek stojí za to. Jen těžko si lze představit přepychovější kabinu. V obkladech z ořechového dřeva přitom spatříte panorama Londýna a Manhattanu, což dalo jméno oběma edicím.

Overfinch nabízí Range Rovery London a Manhattan Edition po 7,65 milionech korun, což je hromada peněz. Na oplátku ale získáte superexkluzivní kousek s jistotou, že druhý takový nikde na světě nepotkáte. A pokud náhodou ano, rozhodně nebude mít stejnou barvu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události