Caterham

Caterham Seven Supersprint - vyprodáno za sedm hodin!

Vyrobili ho k šedesátým narozeninám legendárního Lotusu Seven. A stal se z něj prodejní trhák!

Ani se věřit nechce, že okouzlující Lotus Seven slaví šedesátiny. Ale je to pravda a jeho odkaz žije dál - Lotus Seven se pořád vyrábí, byť pod jménem Caterham, který na něj koupil práva. A tahla maličká britská automobilka postavila speciální šedesátikusovou sérii se jménem Seven Supersprint, což je čistá oslava nejen původní koncepce auta, ale i samotného automobilismu.


DOPORUČUJEME: Šílená jízda na Nordschelife - český jezdec v českém Caterhamu. Video, které vám roztáhne pusu od ucha k uchu!

Původní Lotus Seven navrh Colin Chapman a udělal s ním díru do světa. Lehký a obratný roadster okamžitě začal porážet vozy s mnohem silnějšími motory, slavil úspěchy na závodní dráze, ale zamilovali se do něj i obyčejní smrtelníci. Když pak Caterham koupil práva na jeho výrobu, neudělal nic jiného, než ho průběžně jen zdokonaluje, ale podstata zůstává. Lehký, rychlý a extrémně ovladatelný spartánský roadster, který má řidiče hlavně bavit. Všechny tyhle atributy patří i k modelu Seven Supersprint se základním přeplňovaným tříválcem o výkonu 95 koní. Vyrobili ho v původních barvách karoserie, postavili ho na plechová kola, použili dobové čalounění,  místo čelního okna dali jen větrný štítek a vůbec ho udělali náramně retro.


DOPORUČUJEME: Nejluxusnější Caterham všech dob stojí přes dva miliony! To se tady někdo zbláznil?!

A zabralo to! Všech šedesát Caterhamů Seven Supersprint bylo prodáno za sedm hodin, a to navzdory ceně 870 tisíc Kč bez DPH. Že je to pro Caterham obrovský úspěch? Spíš závazek... Automobilka už léta vyrábí okolo 500 aut ročně, na nový model si zákazník počká i rok, a Caterham na tom nehodlá nic měnit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události